Youtube’un ilk dizisi yarın başlıyor

Youtube Red hizmeti Youtube'da 42 milyon takipçiye sahip Felix Kjellberg'in 'Scare PewDiePie' isimli dizisiyle 10 Şubat'ta yayına başlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

YouTube, geçtiğimiz Ekim ayında haberini verdiğimiz Youtube Red hizmetini önümüzdeki hafta kullanıma açıyor. Netflix’e benzer bir üyelik sistemiyle çalışacak Red için kullanıcılar ayda 10 dolar ödeyerek film ve televizyon serilerini -reklamsız- izleyebilecek.

10 Şubat itibariyle yayına geçecek Youtube Red’in kendine özel içeriklerinin bir kısmını da yine Youtube fenomenleri üretecek. Açıklanan ilk isim sitenin en popüler kanallarından PewDiePie. Yapımın adıysa ‘Scare PewDiePie’. Bu dizi reklamsız olarak yayınlanacak ve sadece YouTube Red üyeleri tarafından izlenebilecek (Youtube Red üyeleri YouTube Music bölümünü de sınırsız kullanabiliyor. Mobil cihazının ekranını kapattığında da geri planda dinlemeye devam edebiliyor).

YouTube Red servisinin amacı hali hazırda içerik üreten ve büyük hayran kitlelerine ulaşan kanal sahiplerini daha büyük -ve kazandıran- projelere teşvik etmek.  ‘PewDiePie’; ya da asıl ismiyle Felix Kjellberg, 42 milyon takipçisiyle YouTube tarihinin en popüler vlogger’ı. Hazırlayacağı seri videoların prodüksiyonu Disney Maker Studios, yapımcılığını ise ‘The Walking Dead’ dizisinin şirketi üstleniyor. Dizinin konusu Felix’in favori video oyunlarında karşılaşacağı korkunç haller.

YouTube, gelecek seri ve filmlerin fragmanlarının yer alacağı YouTube Red Originals kanalını da yayına aldı.

BONUS BİLGİ: PewDiePie, 12 milyon dolarlık geliriyle Youtube’da içerik üretenler arasında en çok para kazanan kişi unvanına sahip.

En popüler Youtuber'lardan PewDiePie, Youtube Red üyelerine özel 'Scare PewDiePie' isimli bir dizi projesine başlıyor. PewDiePie dünyada Youtube'dan en çok gelir elde eden içerik üreticisi

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği