Künye

Dünya Halleri sitesi, günün ve gündemin yoğunluğunda çoğunlukla gözden kaçan teknoloji ve trendler eksenindeki önemli gelişmeleri mümkün olduğunca teknik ayrıntılardan arınmış, basit bir dille özetlemeye çalışan bir içerik hizmetidir. 2 Kasım 2014 tarihinde M. Serdar Kuzuloğlu’nun blogunda ‘Haftanın Özeti’ adıyla başlayan yayın hayatı, 41. haftadan (9 Ağustos 2015itibaren bu adres altında devam etmektedir.

Pazar günleri saat 10.00’da yayınlanan Haftanın Özeti serisinde kaynak olarak bağlantı verilen hizmet ve içeriklerin büyük oranda yabancı dilde olmasından dolayı daha geniş  bir kitleye faydalı olabilmek adına özetlere girmeye değer haberlerin bir kısmını Türkçeleştirerek derlemektedir.

Yayın İlkelerimiz

  • Ana akım medyanın ilgisi dışında kalan konulara öncelik vermeye çalışırız.
  • Tuzak başlıklarla okurumuzu kandırmayız.
  • Galeriler, sayfalara bölmeler ya da sayfa yenilemelerle okuyucumuzu yormaz, eziyet etmeyiz.
  • Sponsorumuz dışında reklam (banner) yayınlamayız.
  • Faydalandığımız kaynaklara referans (link) veririz.
  • Türkçeyi sever, özen gösterir, geliştirmeye çalışırız.
  • Karmaşık konuları herkesin anlayabileceği şekilde aktarmaya gayret ederiz.
  • Yazıları ve yorumlarıyla okuyucularımızın katılımına her anlamda açığız.
  • Yasadışı içerik, küfür ve reklam içermeyen tüm okur yorumlarını koşulsuz yayınlarız.

Yayın Ekibimiz

M. Serdar Kuzuloglu

1995 yılında girdiğim medya sektöründe gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet gibi birçok mecrada düzeltmenlikten köşe yazarlığına birçok farklı görev üstlendim. Bir dönem kurup yönettiğim ajansımda bir dizi içerik sitesi hayata geçirdim. Bu süreç boyunca elimdeki her imkan ve mecrada teknoloji ve trendleri takip ederek ilgililere aktarmaya çalıştım. Dünya Halleri sitesi de sürmekte olan bu çabamın uzantılarından birisidir.


Semih Sönmez

1989 yılında Denizli'de doğdum. Eğitimimi Denizli Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladım. Kelime Oyunu adlı bilgi yarışmasına katılıp bölüm birincisi oldum. Ntvmsnbc'de staj yaptıktan sonra çeşitli çeviri ve içerik oluşturma işlerinde görev aldım. Çevirisini yaptığım Wolverine çizgi romanları dijital ortamda yayınlandı. Şu anda Fethiye'de yaşıyorum ve 2016'nın Mart ayından bu yana Dünya Halleri için çalışıyorum.


Hasan Dalkılıç

Bursa'da 1998 yılında dünyaya geldim. Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nde eğitim gördükten sonra şu an İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünde devam etmekteyim. Teknolojiyi ve girişimciliği takip etmeyi seviyorum. Aralık 2017'den beri Dünya Halleri ekibinde yer almaktayım.


Emre Duran

Mühendislik eğitimim sonrasında teknoloji ve kültür/sanat takibimi sürdürmeme büyük katkısı olan bu mecrada, değişik konularda içerik üretmek için Mart 2018'de ekibin bir parçası oldum.


Turan Bakülü

Kızıl saçlı, İTÜ'de Tekstil Mühendisliği okumaya çalışan bir öğrenciyim. 2017'de Kadir Has Spor-İletişim Programı'nı tamamladım. Basketbol, futbol, tenis branşları başta olmak üzere sporun her halini takip etmekten keyif alıyorum. Haziran 2018 itibarıyla Dünya Halleri ekibinin bir parçasıyım.


İdil Köksal

1997 Ankara doğumluyum. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim görüyorum. Uzun yıllardır teknoloji ve kültür & sanat ile ilgilenmekten büyük keyif aldım. Bu ilgi alanlarımı mesleğimle birleştirerek Bilişim ve Fikr-i Mülkiyet Hukuku alanlarında ilerliyorum. Temmuz 2018'den beri Dünya Halleri ekibinin bir parçasıyım.


Ekrem Köse

1989 yılında doğdum. 2011 yılında Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Otomotiv sektöründe çalışıyorum. Anlamaya çalışmayı ve bilgi edinmeyi seviyorum. Temmuz 2018'den beri Dünyanın Halleri ekibindeyim.


Ece Kahraman

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. 2008 yılından beri özel sektörde çalışıyorum. Zaman zaman işim gereği içerik de üretiyorum. Özel bir tiyatroda çeşitli oyunlarda yazar ve oyuncu olarak görev aldım. Son iki senedir sahnenin müzik grubuyla çalışmalara devam ediyorum. Ekim 2018 itibariyle Dünya Halleri ekibine katıldım.
Bisiklete binmeyi ve resim yapmayı çok seviyorum.


Tuğrul Kara

Makine mühendisliği ve MBA programı mezunuyum, şu anda beyaz eşya sektöründe ürün yöneticisi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda üniversite zamanlarından bu yana yer aldığım pek çok organizasyon ve etkinlikte çok değerli sanatçı ve profesyoneller ile çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Araştırma ve iletişime olan bağlılığımı beslemek adına buradayım.


Ferit Çelik