Bir YouTuber için 50 bin yazıcı hacklendi

Bir PewDiePie hayranı dünya genelinde 50 bin adet yazıcıyı hackleyerek insanları PewDiePie kanalına üye olmaya ve T-Series'i takibi bırakmaya davet etti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

YouTube’da, İsveçli vlogger PewDiePie ile Hindistanlı kayıt şirketi T-Series arasındaki liderlik yarışı gitgide kızışıyor. Öyle ki, PewDiePie’a yarışta avantaj sağlamak isteyen bir hayranı dünya genelinde 50 bin adet yazıcıyı hackleyerek insanları PewDiePie kanalına üye olmaya ve T-Series’i takibi bırakmaya davet etti.

Birçok kişi yazıcılarından çıkan mesajın fotoğrafını Twitter’da paylaşmaya başladı. Mesajda PewDiePie’ın liderliği kaybetmek üzere olduğu ve onu geçmek üzere olan şirketin YouTube kanalına sadece film fragmanı ve şarkı yüklediği belirtildi. Mesajı alanlara PewDiePie’ı takip etmelerini söyleyen hacker ayrıca bu mesajın #SavePewDiePie etiketiyle sosyal medyada paylaşılmasını istedi.

“İnsanlar yazıcı açıklarını hafife alıyor”

TheHackerGiraffe takma adını kullanan hacker Shodan.io adresinde 800 bin adet açık yazıcının bilgilerine ulaştığını söyledi. Bunlardan 50 bin tanesine mesajını yazdırmaları için komut gönderen hacker bu işlemi gerçekleştirmesinin toplamda yarım saatini aldığını söyledi.

“İnsanlar kötü niyetli kişilerin bu açığı nasıl kullanabileceğini çok hafife alıyor.” diyen TheHackerGiraffe “Hackerlar yazıcılar üzerinden belgeleri çalıyor, kötü amaçlı yazılımlar yüklüyor, yazıcılara fiziksel zarar veriyor hatta yazıcıları kullanarak iç ağa erişim sağlıyor.” diyor.

Abone savaşı durulmuyor

PewDiePie ile T-Series arasındaki abone savaşı birkaç ay önce başladı. Hindistanlı müzik şirketinin abone sayısı hızla artmaya başlamış ve kısa sürede 60 milyon aboneye ulaşmıştı. Ekim ayında iki kanal kafa kafaya mücadele etmeye başladı. PewDiePie ilginç içerikler üretse de Bollywood müziklerinin dünya çapındaki popülerliği ile başa çıkması biraz zor görünüyor. PewDiePie hayranları, kanalın liderliğini koruması için birçok kampanya başlattı.

Bu savaşın daha ne kadar devam edeceğini kestirmek zor. İki kanaldan birinin diğerine büyük bir fark atması gerekiyor. Ama bu haberin yazıldığı saatlerde PewDiePie 73 milyon 963 bin 989, T-Series ise 73 milyon 506 bin 516 aboneye sahipti. En eğlenceli olan kazansın.

Kaynak: The Next Web

YouTube'da, İsveçli vlogger PewDiePie ile Hindistanlı kayıt şirketi T-Series arasındaki liderlik yarışı gitgide kızışıyor. Öyle ki, PewDiePie'a yarışta avantaj sağlamak isteyen bir hayranı dünya genelinde 50 bin adet yazıcıyı hackleyerek insanları PewDiePie kanalına üye olmaya ve T-Series'i takibi bırakmaya davet etti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği