En çok kazanan Youtuber’lar

Forbes’un hazırladığı en çok gelir elde eden Youtube kanalları listesinde ilk 10’a giren yayıncılar kazandıkları milyonlarla dudak uçuklatıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en çok kazananları listeleri ile bildiğimiz Forbes son iki yıldır en çok kazanan Youtube yayıncıları için de liste hazırlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan, bu yılın en çok kazanan Youtube yayıncıları listesinde rapçiler, kamera şakası yapanlar, aşçılar ve oyuncular gibi çok farklı alanlardan yayıncılar bulunuyor. Listede ilk 10 sıra şu şekilde:

10- Coleen Ballinger

PsychoSoprano adlı kanalında videolar yayınlayan Ballinger, Miranda Sings adını verdiği espri anlayışı pek iyi olmayan alt kimliği ile Selp-Helf adlı bir stand-up turu da düzenledi. (5 milyon Dolar)

9- Rhett ve Link

İyi Efsanevi Sabahlar (Good Mythical Morning) adlı sabah şovları milyonlar tarafından takip edilen ikili programa Daniel Radcliffe gibi ünlü isimleri de konuk etti. (5 milyon dolar)

8- German Garmendia

Latin Amerika’nın en büyük Youtube yıldızı ve listenin en genç ismi olan Şili’li komedyen ve müzisyen 3 farklı Youtube kanalında toplam 44 milyon kişi tarafından takip ediliyor. (5,5 milyon Dolar)

7- Mark Fischbach (Markiplier)

Bir yıldan biraz uzun bir süre içerisinde Youtube üzerinde 15 milyonun üzerinde takipçiye ulaşan Markiplier takma adlı oyunsever Youtube’un kendisine olmak istediği kişi olma fırsatı verdiğini söylüyor. (5,5 milyon Dolar)

6 – Tyler Oakley

LGBT bireylerin haklarını savunan videoları ile milyonları Youtube sayfasına çeken Tyler Oakley, ünlü televizyoncu Ellen Degeneres’in de dikkatini çekti. Yakında Tyler Oakley için bir televizyon programı hazırlanması da gündemde. (6 milyon Dolar)

5- Rosanna Pansino

Nerdy Nummies adlı şovunda, video oyunlarını ve bilim kurgu eserlerini sevenler için Süper Mario’dan, Death Star’a kadar pek çok farklı şekilde hamur işi tarifleri hazırlayan Pansino, günümüzün talep üzerine eğlence konusunda en heyecan verici zamanlardan birisi olduğunu düşünüyor. (6 milyon Dolar)

4- Smosh

2005 yılında açtıkları Youtube kanalı ile bu alandaki öncülerden olan Anthony Padilla ve Ian Hecox bugün 7 farklı Youtube kanalında ünlü sponsorlarla çalışıyor. (7 milyon Dolar)

3- Lilly Singh

Komedyen, rapçi ve dansçı kimlikleriyle bilinen Lilly Singh videolarında Punjabi kökenlerine sık sık atıfta bulunuyor. Genç yıldız geçtiğimiz yıl hazırladığı ‘A Trip to Unicorn Island’ (Tekboynuz Adasına Yolculuk) adlı belgeseliyle ününü artırdı. (7,5 milyon Dolar)

2- Roman Atwood

Kamera şakalarıyla bilinen komedyen, anlaşma imzaladığı sponsorlar aracılığıyla gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 70 artırdı. (8 milyon Dolar)

1- Felix Arvid Ulf Kjellberg (PewDiePie)

Geçtiğimiz yıl da ilk sırada yer alan PewDiePie kanalı, 50 milyonun üzerinde abonesi ile sürekli izleniyor. İsveçli Kjellberg’in oynadığı oyunlara yaptığı yorumlarla renklenen videolar tüm dünyada beğeniyle izleniyor. (15 milyon Dolar)

Kaynak: Forbes

 

Forbes geride bıraktığımız yılın en çok kazanan Youtube kanallarını açıkladı. Liste şu şekilde:

10- Coleen Ballinger (5 milyon Dolar)

9- Rhett ve Link (5 milyon dolar)

8- German Garmendia (5,5 milyon Dolar)

7- Mark Fischbach (Markplier) (5,5 milyon Dolar)

6 – Tyler Oakley (6 milyon Dolar)

5- Rosanna Pansino (6 milyon Dolar)

4- Smosh (7 milyon Dolar)

3- Lilly Singh (7,5 milyon Dolar)

2- Roman Atwood (8 milyon Dolar)

1- Felix Arvid Ulf Kjellberg (PewDiePie)(15 milyon Dolar)Yorumunuz: