Yahoo’dan yeni mesajlaşma uygulaması: Squirrel

Yahoo akıllı telefonlarda kullandığımız mesajlaşma uygulamalarına bir yenisini eklemek istiyor. Squirrel adlı uygulama grup sohbetlerine yoğunlaşacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Telefonunuzda şu anda hangi mesajlaşma uygulamaları var? WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram Direct, Telegram… Eğer bunlar yeterli gelmediyse Yahoo listeye bir uygulama daha eklemek istiyor. Squirrel (sincap) adlı bir mesajlaşma uygulaması geliştiren şirket, grup mesajlarına odaklanmak istiyor. Android Police tarafından Google Play Store’da tespit edilen uygulama şu anda sadece davetiyesi olan kişiler tarafından kullanılabiliyor.

Uygulamanın açıklama bölümünde “Grupları ve sohbetleri istediğiniz gibi organize edin. Böylece gürültünün içinde kaybolmaktan kurtulun.” yazıyor. Uygulamada; sohbet odaları, en özel konuşmalar için gizli odalar ve en önemli mesajların herkese ulaştığından emin olmak için kullanılan ‘patlama’lar gibi özelliklerin yer aldığı belirtiliyor. Kullanıcılar ayrıca belge, link ve fotoğraf da paylaşabiliyor.

Squirrel, iş odaklı mesajlaşma uygulaması Slack’in daha tüketici dostu versiyonu gibi görünüyor. Bu uygulama herkesin kullanımına açılırsa Squirrel WhatsApp ve Facebook Messenger gibi her biri bir milyarın üzerinde kullanıcı tarafından günlük olarak kullanılan ve grup mesajı özelliği bulunan uygulamalarla yarışmak zorunda kalacak. Yani Squirrel’ın önünde kat etmesi gereken çok uzun bir yol var.

Uygulamayı kullanmak isteyen ancak davetiyesi olmayan kişilerin [email protected] adresine mail atmaları gerekiyor.

Kaynak: CNet

Yahoo akıllı telefonlarımızdaki mesajlaşma uygulamalarına bir yenisini eklemek istiyor. Squirrel (sincap) adlı bir mesajlaşma uygulaması geliştiren şirket, grup mesajlarına odaklanmak istiyor. Uygulamayı şu anda sadece davetiyesi olanlar kullanabiliyor. Squirrel, iş odaklı mesajlaşma uygulaması Slack’in daha kullanıcı dostu versiyonu gibi görünüyor.Yorumunuz: