Facebook Messenger 1,2 milyar kullanıcıya ulaştı

Facebook Messenger, toplam kullanıcı sayısının 1,2 milyar kişi olduğunu ve 700 milyon kişinin Messenger uygulamasını yüklediğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook’un mesajlaşma özelliğini, Messenger adında ayrı bir uygulama haline getirme kararı aldığı zamanı hatırlıyor musunuz? İnsanlar “Sırf Facebook mesajı gönderebilmek için ayrı bir uygulama mı indireceğim yani?” diyordu. Facebook’un o zaman mantıksız görünen kararı bugün piyasadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından birini ortaya çıkardı.

Messenger, çarşamba günü açıkladığı verilere göre toplam kullanıcı sayısının 1,2 milyar kişi olduğunu ve 700 milyon kişinin de ayrı Messenger uygulamasını cihazlarına yüklediğini belirtti. 2014’te piyasaya çıkan uygulamanın kısa sürede bu kadar popüler olmasını kimse beklemiyordu. Messenger şu anda yine Facebook’a ait olan WhatsApp’ın kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Bu uygulamalar piyasadaki pek çok rakiplerinden kat kat önde.

Messenger ayrı bir platform oldu

Messenger ayrı bir uygulama olarak ilk başlarda gereksiz gelse de zaman içinde ödeme, chat botu, video görüşme gibi özellikler ekleyerek ayrı bir platform olarak kabul gördü. Bu başarıyı artık paraya çevirmek isteyen Facebook, yakında Messenger üzerinden de reklam göstermeye başlamayı planlıyor. Bu şimdilik kullanıcılar için kötü haber gibi dursa da Facebook’un reklam uygulamalarını nasıl hayata geçireceğini görmeden karar vermemek gerekiyor.

Facebook’un dört ayrı uygulamasının zaman içerisinde nasıl büyüdüğünü aşağıdaki grafikten görmek mümkün.

 

Bu uygulamaların bugünkü konumları ise aşağıdaki gibi. Referans olarak, Twitter şu anda 319 milyon kullanıcısıyla Instagram’ın yarısı boyutunda.

 

Kaynak: Recode

Messenger, çarşamba günü açıkladığı verilere göre toplam kullanıcı sayısının 1,2 milyar kişi olduğunu ve 700 milyon kişinin de ayrı Messenger uygulamasını cihazlarına yüklediğini belirtti. 2014'te piyasaya çıkan uygulamanın kısa sürede bu kadar popüler olmasını kimse beklemiyordu. Messenger şu anda yine Facebook'a ait olan WhatsApp'ın kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Bu uygulamalar piyasadaki pek çok rakiplerinden kat kat önde.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği