Video görüşmenin adresi Facebook Messenger

Mark Zuckerberg'in verdiği rakamlara göre her ay 400 milyon kişi, Messenger üzerinden sesli ya da görüntülü konuşma yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook’un video hamlesi, Haber Kaynağı’nın çok daha ötesine uzanıyor. Mark Zuckerberg’in verdiği rakamlara göre her ay 400 milyon kişi, Messenger üzerinden sesli ya da görüntülü konuşma yapıyor. Bu rakam, Eylül ayında 300 milyon civarındaydı. Artışın en önemli sebeplerinden birisi, Aralık ayında kullanıma sunulan çok ekranlı grup görüşmesi uygulaması. Messenger, Facebook’un diğer mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile birlikte internet üzerinden görüşme devi haline geliyor. Whatsapp’ın Haziran rakamlarına göre, uygulama üzerinden her gün 100 milyon sesli arama yapılıyor.

Zuckerberg Facebook’un video içeriği planlarını da tekrarladı. CEO, Facebook’un uzun metrajlı profesyonel video üretecek partnerlerle anlaştığını duyurdu.

Yüksek hızlı internet sağlıyor

Öte yandan, tüm dünyadaki kullanıcılarına yüksek hızlı internet sağlamak isteyen Facebook, toplamda 50 milyon kişiye internet erişimi sağladığını belirtti. Bu rakam geçtiğimiz çeyrekte 40 milyondu. Bu çalışmalar daha sonra şirkete gelişmekte olan ülkelerden daha fazla kullanıcı getirebilir. Video reklamları şirketin en büyük gelir kaynaklarından birini oluşturduğu için, uzak bölgelerde yaşayan kullanıcılara geniş bant internet hizmeti götürmek, bu reklamların görülme oranını da artıracaktır.

Facebook’un video görüşme özelliği, Google Duo, Snapchat ve Skype gibi rakiplerini sıkıntıya sokabilir. Facebook o kadar yaygın bir şekilde kullanılıyor ki bir süre sonra insanların video görüşme için başka bir uygulama kullanmaya ihtiyaç duymaması söz konusu olabilir. Ayrıca Facebook kullanan kişilerle cep telefonu numarası, e-posta adresi ya da kullanıcı adını almadan görüşebilme imkanı da bir başka artı. Facebook’ta yüz yüze görüşebilmek için tek ihtiyacınız o kişinin adı.

Kaynak: TechCrunch

Facebook'un video hamlesi, Haber Kaynağı'nın çok daha ötesine uzanıyor. Mark Zuckerberg'in verdiği rakamlara göre her ay 400 milyon kişi, Messenger üzerinden sesli ya da görüntülü konuşma yapıyor. Bu rakam, Eylül ayında 300 milyon civarındaydı. Artışın en önemli sebeplerinden birisi, Aralık ayında kullanıma sunulan çok ekranlı grup görüşmesi uygulaması. Messenger, Facebook'un diğer mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile birlikte internet üzerinden görüşme devi haline geliyor. Whatsapp'ın Haziran rakamlarına göre, uygulama üzerinden her gün 100 milyon sesli arama yapılıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği