Whatsapp ve Gmail ‘1 Milyar Kulübü’nde

Facebook’un WhatsApp ile aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurması ardından Google’da Gmail ile nispet yaptı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İnternetin iki devi; Facebook ve Google arka arkaya büyük bir dönüm noktası yaşadı. WhatsApp’ın aylık 1 milyar aktif kullanıcıya eriştiğini duyurmasının ardından Google da popüler e-posta servisi Gmail’in aynı kullanıcı seviyeyesine ulaştığını belirtti.

Rakamları takip edersek 2015 yılı Mayıs ayında 900 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Gmail, 8 ay içinde 100 milyon kullanıcı daha kazanarak toplam rakamı 1 milyara çıkarmayı başardı. 2012’de 450 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Gmail böylelikle 3 yılda kullanıcı sayısını ikiye katlamış oldu. Ayrıca Google’ın Android, Chrome, YouTube, Haritalar ve Google Play gibi diğer hizmetlerinin de birer milyar kullanıcıları bulunuyor.

Facebook’un bir süre önce bağımsız uygulamaya dönüştürdüğü mesajlaşma platformu Messenger da aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Haberleşme uygulamaları arasında WhatsApp’ın önemi yadsınamaz. Fakat bu durum Facebook’un için WhatsApp ve Messenger arası şizofrenik bir sevinç kaynağı (WhatsApp’ın geleceği daha parlak görünüyor).

Rakamları oranladığımızda özetle Dünya’da nefes alan yedi insandan biri kapsama alanına girmiş durumda. 3,2 milyarlık internet kullanıcı sayısıysa oranladığımızdaysa kitlenin üçte biri WhatsApp ve/veya Gmail’den birini kullanıyor.

Whatsapp ve Gmail aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geçtiğini duyurdu. İnternet kullanan her 3 kişiden biri WhatsApp ve/veya Gmail kullanıyor.5 yanıt

  1. bahadır avatarı
    bahadır

    e gmail i mecburen her androidli cihaza montelemediler mi bu sayıya benim annemin telefonunda markete girmek için zorunlu olarak aldığımız gmail de dahil heralde

Yorumunuz: