Xiaomi’nin katlanabilir telefonu

Xiaomi şirketinin kurucu ortağı ve Başkanı Bin Lin'in, Çarşamba günü Weibo'da paylaştığı videoda şirketin katlanabilen tablet prototipi tanıtıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir mobil devi daha katlanabilen telefon kervanına katıldı. Çinli Xiaomi şirketinin kurucu ortağı ve Başkanı Bin Lin’in, Çarşamba günü Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaştığı videoda şirketin katlanabilen tablet prototipi tanıtıldı. Tablet her iki kenarından da arkaya doğru katlanarak bir akıllı telefona dönüşüyor.

Lin paylaşımında “İşte Xiaomi’nin çift taraflı katlanabilen telefonu. Bu simetrik çift dış katlama özelliği, tablet ve telefon deneyimlerini mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Hem pratik hem güzel.” ifadelerini kullandı.

İsmi kullanıcılar belirleyecek

Videoda Lin kare şeklinde bir cihazı elinde tutuyor ve videolar arasında rahatça geçiş yapıyor. Daha sonra ekranın iki tarafını arkaya doğru katlayarak tableti, telefon boyutunda bir cihaza dönüştürüyor. Lin Weibo kullanıcılarına yeni cihaza ne ad verilmesini istediklerini de sordu. Şirketin aklında Xiaomi Dual Flex ve Xiaomi MIX Flex isimleri var. Lin önerilere de açık olduklarını belirtti.

Xiaomi’den konu hakkında daha detaylı bir açıklama yapılmadı. Bu ayın başında Evan Blass katlanabilen bir Android tablet videosu paylaşmış ve bu cihazın Xiaomi tarafından yapıldığını iddia etmişti. O cihaz da Çarşamba günü Bin’in gösterdiği cihaza benziyordu.

Katlanabilen, esnek telefonlar bu yılın en dikkat çeken gelişmelerinden biri olacak gibi görünüyor. Kasım ayında Samsung katlanabilen prototip telefonunu tanıtmıştı. Royole tarafından geliştirilen FlexPai modeli de CES fuarında beğeniye sunulmuştu. Huawei de katlanabilen bir telefon üzerinde çalıştığını açıkladı. Lenovo’nun aldığı patent de şirketin katlanabilir cihazlar geliştirmeyi planladığını gösteriyor.

Kaynak: CNET

Bir mobil devi daha katlanabilen telefon kervanına katıldı. Çinli Xiaomi şirketinin kurucu ortağı ve Başkanı Bin Lin'in, Çarşamba günü Çin sosyal medya platformu Weibo'da paylaştığı videoda şirketin katlanabilen tablet prototipi tanıtıldı. Tablet her iki kenarından da arkaya doğru katlanarak bir akıllı telefona dönüşüyor. Lin paylaşımında "İşte Xiaomi'nin çift taraflı katlanabilen telefonu. Bu simetrik çift dış katlama özelliği, tablet ve telefon deneyimlerini mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Hem pratik hem güzel." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği