Spotify kendi cihazı üstünde çalışıyor olabilir

Kısa süre içerisinde kaldırılan bir Spotify ilanına göre şirket yeni bir donanım üzerinde çalışıyor. Bu ürün internete bağlanabilen bir kulaklık olabilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Zatz Not Funny tarafından fark edilen ve kısa sürede kaldırılan bir Spotify ilanına göre şirket yeni bir kategori yaratacak bir donanım üzerinde çalışıyor. İlanda, geliştirilmesi planlanan ürünün, Pebble Watch, Amazon Echo ve Snap Spectacles gibi yenilikçi bir ürün olacağı belirtiliyor. İlan metni şu şekilde:

“Tutkulu ve tecrübeli bir Kıdemli Ürün Müdürü arıyoruz. İşe alınacak kişi, platform ve ortaklık deneyimi ekibine katılarak, internete bağlı donanımlar üzerinden sorunsuz ve yaratıcı bir Spotify deneyimi geliştirecek. Direkt olarak Spotify tarafından mevcut ve yeni müşterilere sunulacak bir donanım geliştirecek ekibi yöneteceksiniz. Bu ürün, Pebble Watch, Amazon Echo ve Snap Spectacles gibi, kategorisini tanımlayan bir ürün olacak.

İnternet erişimi bulunan donanım ve onu çalıştıran yazılım için ürün gerekliliklerini tanımlamanın yanı sıra tedarikçiler/üreticiler ile milyonlarca kullanıcıya en iyi Spotify deneyimini sunmak için çalışacaksınız. Hepsinin ötesinde, çalışmanız tüm dünyanın müzik ve konuşma içeriğini deneyimleme tarzını etkileyecek.”

Yeni ürün kulaklık olabilir

Spotify’ın ne üretmeyi planladığına dair hiçbir ifade bulunmuyor ancak iş tanımı, cihazın bir hoparlörden ziyade giyilebilir bir ürün olacağını işaret ediyor. Yani şirket, Apple gibi kendi kulaklıklarını sunmaya hazırlanıyor olabilir. Diğer ip uçları cihazın internet bağlantısı olacağını ve Spotify tarafından üretileceğini gösteriyor. Ancak konseptin tam olarak ne olduğunu net bir şekilde ifade etmek mümkün değil.

Spotify’ın bir başka iş ilanında ise şirketin konuşma tabanlı teknolojilere olan ilgisi görülüyor. İş tanımında “Konuşma, dijital cihazların ve hizmetlerin kontrolü konusunda kilit bir etkileşim mekanizması halini almaya başlıyor.” ifadelerine yer veriliyor.

Spotify’ın iş ilanı, geliştirilen donanımın şimdilik çok erken aşamalarda olduğunu gösteriyor. Bu yüzden, net bir fikir sahibi olabilmek için bir süre beklememiz gerekebilir.

Kaynak: Macrumors

Zatz Not Funny tarafından fark edilen ve kısa sürede kaldırılan bir Spotify ilanına göre şirket yeni bir kategori yaratacak bir donanım üzerinde çalışıyor. İlanda, geliştirilmesi planlanan ürünün, Pebble Watch, Amazon Echo ve Snap Spectacles gibi yenilikçi bir ürün olacağı belirtiliyor. Spotify'ın ne üretmeyi planladığına dair hiçbir ifade bulunmuyor ancak iş tanımı, cihazın bir hoparlörden ziyade giyilebilir bir ürün olacağını işaret ediyor. Yani şirket, Apple gibi kendi kulaklıklarını sunmaya hazırlanıyor olabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği