Pebble yeni ürünleriyle geri döndü

2012'de ilk çıktığında oldukça popüler olan ve akıllı saat teknolojisine öncülük eden Pebble yeni nesil ürünleriyle tekrar piyasaya döndü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Popüler akıllı saat Pebble, yeni ürünleri Pebble 2, Pebble Time 2 ve Pebble Core ile yeniden Kickstarter’a geri döndü. Bu ürünler hem Pebble’ın akıllı saatlerinin gelişmiş versiyonlarını hem de fitness odaklı yeni bir ürünü içeriyor.

Pebble’ın daha önceki ilk Pebble ve Pebble Time için düzenlediği Kickstarter kampanyası rekor kırmıştı. Bu sebeple şirket tekrar Pebble ile çalışmaktan memnun. Giyilebilir teknoloji dünyasında Pebble’ın etkinliği günden güne azalıyor gibi görünüyor. Şirketin ürettiği her ürünü Kickstarter üzerinden ön satışa sunarak ne kadar ayakta kalabileceği merak konusu.

Pebble 2

Pebble 2 adından da anlaşılacağı gibi orijinal Pebble’ın gelişmiş versiyonu. Yeni model Pebble’ın giriş seviyesindeki konumunu korurken daha iyi uyku, aktivite ve kalp atışı takibinin yanı sıra, 30 metreye kadar suya dayanıklılığı da beraberinde getiriyor.

Cihazın pil ömrünün 7 gün olduğu belirtiliyor. Ürün satışa çıktığında 129 dolardan satılacak. Ancak Kickstarter’a özel kampanya üzerinden Pebble 2, tanesi 99 dolardan satın alınabiliyor.

Pebble Time 2

Pebble Time 2 de yine adından anlaşıldığı gibi Pebble Time’ın geliştirilmiş versiyonu. Bu cihazda da fitness özelliklerinin geliştirildiği görülüyor. Ayrıca renkli e-kağıt ekran da yüzde 80 daha fazla piksel barındıracak şekilde düzenlenmiş. Ayrıca ekran yüzde 50 oranında büyüdüğü için fazladan piksellerin çözünürlüğe katkısı çok hissedilmiyor. Bu ürün de Pebble 2 gibi suya dayanıklı hale getirilmiş.

Piyasaya 199 dolardan sürülecek olan cihaz Kickstarter kampanyası üzerinden 169 dolara satın alınabiliyor.

Pebble Core

Son olarak ekransız bir cihaz olan Pebble Core satışa sunuluyor. Çalışmak için akıllı telefona ihtiyaç duymayan cihaz sayesinde egzersiz yaparken ya da koşuya çıktığınızda telefonunuzu evde bırakabilirsiniz. 3G bağlantısı, GPS özelliği ve 4 GB dahili hafızası bulunan cihazın topladığı verileri eve geldiğinizde fitness uygulamanıza aktarabilirsiniz.

Spotify listeleri Core ile eşlenebiliyor. Böylece şarkılarınızı cihaza atıp akıllı telefon ve internet kullanmadan müzik dinleyebilirsiniz. Pebble Core bu özelliğiyle daha önce yine Kickstarter üzerinden kampanya gerçekleştiren Mighty adlı cihazla benzerlik taşıyor. Cihaz ayrıca zor durumlarda önceden belirlenmiş bir numaraya yardım talebi mesajı gönderebiliyor. GPS özelliği açıkken tek şarjda 20 saat dayanabilen bu cihaz 69 dolara satın alınabiliyor. Piyasaya çıktığında ise 99 dolardan satılması planlanıyor.

Pebble Core’un ayrıca ‘hacker versiyonu’ da bulunuyor. Geliştiriciler için üretilen bu ürünün butonları, garaj kapısı açmak, akıllı lambaları açıp kapatmak gibi amaçlar için kullanılmak üzere programlanabiliyor.

Pebble kampanyada hedeflediği 1 milyon dolara sadece birkaç saat içinde ulaştı. Haberin yazıldığı sırada kampanyanın topladığı fon 8 milyon 750 bin doları geçmişti. Önceki kampanyanın 10 milyon dolarlık rekoru bu kampanya ile kırılacak gibi görünüyor.

pebble 2

Akıllı saat üreticisi Pebble, yeni ürünler Pebble 2, Pebble Time 2 ve Pebble Core için yeni bir Kickstarter kampanyası başlattı. Önceki Pebble'ların gelişmiş versiyonu olan Pebble 2 ve Pebble Time 2 sırasıyla 99 ve 169 dolardan satışa sunuldu. Ekranı ve kordonu bulunmayan Pebble Core ise 69 dolara satın alınabiliyor. Kampanyada şimdiden 8,75 milyon dolar toplandı.

2 Yorum

  • Ufak bir düzeltme: Pebble Time 2 için “suya dayanıklı hale getirilmiş” yazıyor ama şu anda kadar çıkan, Time Round hariç, tüm Pebble’lar zaten 30 metre suya dayanıklı idi :)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği