İnternetsiz, telefonsuz Spotify keyfi

Spotify listelerini telefona ya da internete ihtiyaç duymadan çalabilen cihaz Mighty, Kickstarter’da destek bekliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Koşu yaparken ya da bisiklete kullanırken müzik dinlemek, olması gerekenden daha zahmetli. Eğer daha önce spor yaparken yanlışlıkla kulaklıklarınıza takıldıysanız bu durumu daha iyi anlarsınız. Spor yapmak sizi günlük dertlerden uzaklaştırmalı, bir kabloyla ya da Bluetooth’la onlara sizi bağlamamalı.

Mighty Audio, bu sorunu iPod Shuffle’a benzer bir cihaz üreterek çözmüşe benziyor. Bu cihaz kıyafetlerinize ya da çantanıza takılabiliyor ve bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan Spotify listelerinizi dinlemenizi sağlıyor.

Spotify aboneliğiniz varsa şarkılarınızı 3 adet cihazda çevrimdışı olarak dinleme hakkınız var. Spotify’ın bu özelliği toplamda 3.333 şarkıyla sınırlı ve 30 günde bir üyeliğinizin devam ettiğini onaylamanız gerekiyor. Mighty de bu prensiplere göre tasarlanmış. Cihazın 4 GB’lık kapasitesi yaklaşık 1000 adet şarkı depolamanızı sağlıyor. Ayrıca cihazı cep telefonunuzla her eşlemenizde Spotify üyelik bilgileriniz de kontrol ediliyor.

Android ya da iOS cihazlarla uyumlu olarak çalışan Mighty’yi Bluetooth ya da kablosuz internet yoluyla telefonunuza bağlıyorsunuz. (Kablo ile bilgisayardan aktarım yapma seçeneği özellikle eklenmemiş.) Sonra telefondaki uygulamasından Spotify hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Artık tek bir butonla tüm listelerinizi Mighty’ye aktarabilirsiniz. Aktarma işlemi tamamlandıktan sonra Might’yi yanınıza alıp istediğiniz yere gidebilir ve 5 saat boyunca müzik dinleyebilirsiniz. Sonra Mighty’yi tekrar şarj etmeniz gerekiyor. Şarj süresinin 10 saatin üzerine çıkarılması şirketin şu andaki ilk önceliği.

Mighty’nin iPod Shuffle’dan farkı, dinlemek istediğiniz her şarkıyı satın almak zorunda kalmıyor oluşunuz. Spotify üyeliğiniz üzerinden listeleri sürekli güncelleyip Mighty ile eşleyerek dilediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Mighty şu anda tek tek şarkı eklemeyi desteklemiyor. Sadece önceden hazırladığınız listeleri dinleyebiliyorsunuz. Haliyle şarkılar arasında rastgele geçiş özelliği de bulunmuyor ama şirket bu özelliği en kısa zamanda eklemeyi amaçladıklarını ifade ediyor.

Projeyi hayata geçirebilmek için bir Kickstarter kampanyası başlatan Mighty 24 Mart’a kadar 250 bin dolar toplamayı hedefliyor. Sadece iki gün içinde 177 bin dolar topladıklarını gördükten sonra bu hedefe çok kolay ulaşılacağını tahmin edebiliyoruz.

Mighty’ye bir an önce sahip olmak istiyorsanız, Kickstarter üzerinden ürünü 79 dolara sipariş edebiliyorsunuz. Birden fazla ürün sipariş etmek isteyenler için indirimli seçenekler de mevcut. Ancak hepsi sınırlı sayıda olduğu için acele etmek gerekiyor.

Spotify'ı çevrimdışı cihaz olarak kullanan Mighty, önceden oluşturulan şarkı listelerini kaydedip daha sonra dinlemeyi sağlıyor. 4 GB kapasiteye ve 5 saat şarj süresine sahip cihaz Kickstarter üzerinden 79 dolara satılıyor.

2 Yorum

  • Ya iyi de bunu ipod shuffle la da yapamıyor muyuz zaten? Geçenlerde bunu merak edip araştırdığımda bununla ilgili çözümleri bulmuştum. Videoda da buna değinmiş ama senkronizasyon sürecine atıf yapılmış. Bana gereksiz geldi.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği