Infiniti’nin yeni elektrikli konsept aracı: Prototype 10

Infiniti yeni tek kişilik elektrikli hız otomobilini Kaliforniya’da düzenlenen 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Infiniti yeni tek kişilik elektrikli hız otomobilini Kaliforniya’da düzenlenen 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde tanıttı. Hong Kong merkezli lüks otomobil üreticisine göre, Prototype 10 adlı yeni araç Kaliforniya’da üretilen ilk hız otomobilleri ile geleceğin elektrikli spor araçları arasında bir köprü görevi görüyor.

Üstün tasarım

Prototype 10 Infiniti’nin Japon tasarım merkezini, Birleşik Krallık’taki dijital tasarım ekiplerini ve Kaliforniya’da aracı el ile birleştiren üreticileri bir araya getiren küresel bir çalışma. Araç tek koltuklu bir hız aracı olarak, sürücünün başının hemen ardındaki kanat ile aracın kaportası arasındaki 90 derecelik uyumda açıkça görülen göz alıcı geometrik yapısı ile ön plana çıkıyor. Aracın görünüşü tek koltuklu grand prix yarış araçlarından esinlenerek tasarlanmış.

Prototype 10 ayrıca aracın genelinde bulunabilen şık geometrisiyle göze çarpıyor. Ön ızgarayı belirten düz çizgilerinden ve arka kavislere doğru sokulan yan kaplamalardan, açılı soğutma kanallarına ve üçgen arka ışıklarla elde edilen keskin dokunuşa kadar tüm detaylara özen gösterilmiş.

Elektrikli geleceğe geçiş

Infiniti müşterileri için konseptin en önemli özelliği elektrikli motoru. Şirketin Başkanı Roland Krueger “Meydan okuyan bir hız aracı geliştirmek, tasarımcılarımız için elektrikli geleceği keşfetmek ve bu alanda heyecan yaratmak için mükemmel bir çalışmaydı.” diyor. Infiniti, 2021’den itibaren piyasaya çıkacak tüm yeni modellerinin elektrikli motor teknolojisi kullanacağını söylüyor. Yani bu araçların motorları ya tam elektrikli ya da hibrit olacak.

Kaynak: Business Insider

Infiniti yeni tek kişilik elektrikli hız otomobilini Kaliforniya’da düzenlenen 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde tanıttı. Hong Kong merkezli lüks otomobil üreticisine göre, Prototype 10 adlı yeni araç Kaliforniya’da üretilen ilk hız otomobilleri ile geleceğin elektrikli spor araçları arasında bir köprü görevi görüyor. Infiniti, 2021’den itibaren piyasaya çıkacak tüm yeni modellerinin elektrikli motor teknolojisi kullanacağını söylüyor.Bir yanıt

Yorumunuz: