Apple kulaklıkları kulağımıza mıknatısla tutunacak

Apple'ın kablosuz kulaklıklarını düşürmekten korkan kullanıcılar için geliştirdiği mıknatıs teknolojisi, ürünün yeni versiyonlarında kullanılabilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple’ın yeni kablosuz kulaklıkları genel olarak beğenildi ancak ürünle ilgili en çok dile getirilen sıkıntı, kulaklıkların yere düşüp kaybolma ihtimali ve bunun yarattığı gerginlik. Kulaklıkların fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, hiçbir kullanıcı bir tekini yere düşürüp kaybetmek istemeyecektir. Apple’ın bu durum için herhangi bir çözüm üzerinde çalışıp çalışmadığı bilinmiyor ancak şirketin aldığı bir patentte, kulaktan düşme ihtimali olan kulaklıkların manyetik bir mekanizma ile kulağa tutturulabileceği belirtilmiş.

Mıknatıslar kulak dokusu üzerinden birbirini çekebiliyor. Böylece AirPod’ların düşmesi engellenmiş oluyor. Patente bakıldığında Apple’ın bu patenti sadece kablosuz kulaklıkları göz önünde bulundurarak almadığı görülüyor. Çizimlerde, mıknatıs teknolojisinin kablolu kulaklıklarda da kullanılabileceği ifade ediliyor. Haziran ayında alınan patent, AirPod’ların en büyük sorununu çözmek için başarılı bir çözüm olabilir ancak henüz Apple’ın bu patenti hayata geçireceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Kulak çengeli hoş görünmeyebilir

Apple’ın estetik açısından hoş olmayacağını düşünerek kulak çengeli gibi bir seçeneği göz önünde bulundurmadığı düşünülüyor. Başarılı tasarımları ile bilinen Apple’ın kulak çengelini tercih etmeyeceği ifade ediliyor.

Bazı raporlarda bu patentin, AirPod’ların sonraki modellerinde kullanılabileceği ifade ediliyor. Kulaklıkların düşmesi ciddi bir problem olarak değerlendirildiği için bu tarz bir çözüme gidilmesi çok da şaşırtıcı olmaz.

Apple aslında kulak çengeli konusuna çok da yabancı değil. Apple tarafından satın alınan Beats, kulak çengellerini Powerbeats adlı modelinde kullanıyor. Ancak bu modeller daha çok spor yaparken kullanılması için tasarlandı. AirPods ise günlük kullanımı hedefliyor.

Apple’ın AirPods için nasıl bir çözüm geliştireceğini görmek ilginç olacak. Bir şeyden emin olabiliriz: bu kulaklıklara bu kadar para veren kullanıcılar, kulaklıkların düşmesini engelleyecek herhangi bir çözüm geliştirilmesinden memnun olacaklardır.

Kaynak: Digital Trends

Apple'ın yeni kablosuz kulaklıkları genel olarak beğenildi ancak ürünle ilgili en çok dile getirilen sıkıntı, kulaklıkların yere düşüp kaybolma ihtimali ve bunun yarattığı gerginlik. Kulaklıkların fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, hiçbir kullanıcı bir tekini yere düşürüp kaybetmek istemeyecektir. Apple'ın bu durum için herhangi bir çözüm üzerinde çalışıp çalışmadığı bilinmiyor ancak şirketin aldığı bir patentte, kulaktan düşme ihtimali olan kulaklıkların manyetik bir mekanizma ile kulağa tutturulabileceği belirtilmiş. Mıknatıslar kulak dokusu üzerinden birbirini çekebiliyor. Böylece AirPod'ların düşmesi engellenmiş oluyor. Apple'ın yeni modellerine bu patenti kullanabileceği düşünülüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği