Netflix ve YouTube Tesla otomobillerde kullanılabilecek

Elon Musk, yakında Tesla araçlarda Netflix ve YouTube'dan video seyredilebileceğini Twitter üzerinden duyurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla sahipleri, arabalarının dokunmatik ekranından YouTube ve Netflix videoları seyredebilecek.

Bu hafta Twitter’dan açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin araç içi ekranda video seyretme özelliğini yakında aktifleştireceğini duyurdu. Özelliğin Ağustos’ta sunulabileceğini söyleyen Musk, planın birkaç ay ertelenme ihtimali olduğunu da ekledi.

Sürücüler sadece araba park halindeyken video oynatabilecek. Elon Musk, “Düzenleyiciler tam otonom sürüşe izin verdiğinde, Tesla da video oynatma özelliğini araba hareket halindeyken kullanılabilecek şekilde düzenleyecek.” dedi.

Elon Musk sözünü tutamayabilir

Elon Musk, şirketin gelişmiş sürücü destek sistemi Autopilot’ı bu yıl yüz binlerce Tesla aracına getireceğine dair söz verdi. Nisan ayında açıklama yapan Musk, “Tesla’nın 2020 yılı itibariyle otonom robo-taksileri olacağından eminim.” demişti. Otopilot özelliği şu anda sadece otoyolda otonom sürüş yapılmasına izin veriyor. Düzenleyicilerin otonom sürüş teknolojisini yakın zamanda onaylaması pek mümkün görünmüyor. Bu ayın başlarında iki tüketici savunma grubu, Tesla’nın otopilot teknolojisinin incelenmesi için Federal Ticaret Komisyonu’na ve Kaliforniya Motorlu Taşıtlar İdaresi’ne çağrıda bulunmuştu. Ayrıca bu zamana dek Tesla’nın otopilot sistemi kullanıldığı sırada en az üç tane ölümlü kaza yaşandı.

Kaynak: CNBC

 

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla araç sahiplerinin yakında Netflix ya da YouTube videolarını arabanın ana ekranında seyredebileceğini açıkladı. Tabii ki bu sadece araba park halindeyken mümkün olacak. Fakat düzenleyiciler otonom sürüş teknolojisini onayladığında araba hareket halindeyken de video seyredilebilecek. Bu zamana dek en az üç ölümlü kazaya sebep olan Tesla otopilot özelliğine dair şüpheler var. Bu yüzden yakın zamanda düzenleyicilerin otonom sürüş teknolojisini onaylaması pek muhtemel görünmüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği