iOS 10 için acele etmeyin

Dün kullanıma sunulan iOS 10 işletim sisteminin yüklemesi sırasında bazı kullanıcıların problem yaşadığı ve telefonların kurtarma moduna geçtiği görüldü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Apple etkinliğinde belirtildiği gibi, iOS 10 güncellemesi dün Apple kullanıcılarına sunuldu. Ancak bu güncellemeyi yapmadan önce biraz beklemekte fayda var.

iOS 10 kullanıma açıldıktan kısa bir süre sonra Twitter’da pek çok kullanıcı, telefonlarının kurtarma moduna geçtiğini belirten tweetler atmaya başladı. Yani bazı kullanıcılar telefonlarının işletim sistemini güncellemeye çalışırken oluşan bir sorundan ötürü telefonun tüm belleğini silip iOS 9.3.5 sürümünü tekrar yüklemek zorunda kaldı.

Apple’dan açıklama

Apple’dan yapılan açıklamada bu problemin kısa sürede çözüldüğü ifade edildi ancak yine de güncelleme yapmadan önce bir süre beklemekte fayda var. Apple’ın yayınladığı açıklama şu şekilde:

“Yazılım güncelleme işlemi ile ilgili, az sayıda kullanıcıyı etkileyen kısa bir problem yaşadık. Sorun kısa sürede çözüldü ve bu sorunu yaşayan kullanıcılarımızdan özür diliyoruz. Etkilenen kullanıcılar güncellemeyi tamamlamak için iTunes’a bağlanabilir ya da yardım almak için AppleCare’i arayabilirler.”

Şikayetler bu açıklamanın ardından da devam etti:

“Dikkat iOS 10 güncellemesi telefonumu mahvetti. Şimdi fabrika ayarlarına dönüp, 9.3.5’i yükleyip tekrar denemem gerekiyor.”

“iOS 10 güncellemesi yaptım ve telefonum şimdi iTunes’a bağlanmam gerektiğini söylüyor. Bu güncelleme telefonumu mu bozdu???”

“Tek yapmak istediğim şey basit bir güncellemeydi. SE şimdi bana “iTunes’a bağlan” görselini gösteriyor.”

“Hem iPhone’um hem de iPad’im güncellemede bir problem olduğunu ve iTunes üzerinden yeniden düzenleme yapılması gerektiğini söylüyor. Bu uyarıyı gören başka biri var mı?”

“iOS 10 hem benim hem de Missy’nin iPhone’unu kurtarma moduna soktu”

“iOS 10 güncellemesi Wall Street Journal’daki on adet iş arkadaşımın telefonunu bu hale getirdi. Kesinlikle güncelleme yapmadan önce bekleyin.”

Yeni bir işletim sistemi geldiğinde hemen telefona yüklemek çok da iyi bir fikir değil. Bundan iki yıl önce iOS 8 çıktığında da bazı kullanıcılar parmak izi tarayıcı ve telefon sinyalleri konusunda sıkıntı yaşamıştı.

 

Kaynak: Mashable

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10'u yükleyen bazı kullanıcılar, telefonlarının kurtarma moduna geçtiğini gördü. iTunes'a bağlanmaları istenen kullanıcılar, telefonlarını sıfırlayıp eski işletim sistemini tekrar yüklediler. Daha sonra telefon iTunes'a bağlıyken iOS 10 güncellemesi gerçekleştirildi. Apple problemin çözüldüğünü söylüyor ancak yine de yeni güncellemeleri yüklemeden önce bir süre beklemekte fayda var.

1 Yorum

  • iPad 4 kullanıyorum. Bir süredir yazılıp çiziliyordu şöyle iyi böyle güzel falan… indirime açıldıktan sonra insanların sorun yaşadığını duyunca epey bir tırstım. Sonrasında apple’dan gelen açıklamayla (varlığım varlığına armağan olsun) bi cesaret bi cesaret.. indirdim ve kurulumu gerçekleştirdim. Hem de yedeklemeden falan. İlk izlenimim; şimdiye kadar kullandığım en en en iyi güzel estetik ios sürümü. Siz benim kadar cesur olmayın tabi. Mutlaka bi yedekleme yapın ve öyle kurun. Ama mutlaka kurun.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği