‘İmkansız Burger’ restoranlara giriyor

Impossible Foods tarafından laboratuvarda üretilen etlerle yapılan İmkansız Burger, Mart ayı boyunca Bareburger restoranlarından birinde servis edilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Impossible Foods tarafından, laboratuvarda sebzelerin et kıvamına ve tadına getirilmesi ile üretilen etler kullanılarak yapılan ‘İmkansız Burger’in haberini daha önceden yapmıştık. İmkansız Burger, 2 Mart itibarıyla New York’taki Bareburger adlı restoran zincirinin menüsüne dahil edildi. İmkansız Burger’in en iyi yanlarından biri de müşterilerin hamburgerlerini istedikleri gibi seçebilmeleri. Bareburger’ın sunduğu çeşitli ekmekler, peynirler, sebzeler ve soslar düşünülünce ortaya yaklaşık olarak 9,5 milyon kombinasyon çıkıyor.

Deneyenler İmkansız Burger’in tadının gayet lezzetli olduğunu ve gerçek et ile aynı olduğunu söylüyor. Menüdeki standart İmkansız Burger’in fiyatı 13,95 Dolar. İmkansız Burger ilk kez zincir bir restoranda menüye dahil edildi ve Mart ayı boyunca da servis edilecek. Bareburger ve Impossible Foods, İmkansız Burger’i 43 farklı noktadaki restoranlarında servis etmeye hazırlanıyor.

Geleceği değiştirebilir

Impossible Foods kurduğu her yeni restoranla birlikte alışageldiğimiz et tüketim sistemini değiştirmeye bir adım daha yaklaşıyor. Normal etle yapılan bir hamburger yerine İmkansız Burger’i tercih etmek, duş alırken 10 dakikada harcanan suyun ya da 30 kilometrelik bir yolculuğun doğada yarattığı olumsuz etkilere eşdeğer bir zarardan kurtulmamızı sağlayacak.

Kaynak: Observer

Impossible Foods tarafından, laboratuvarda sebzelerin et kıvamına ve tadına getirilmesi ile üretilen etler kullanılarak yapılan ‘İmkansız Burger’, 2 Mart’tan itibaren Bareburger’ın New York'taki restoranında servis edilmeye başlandı. Restoranın sunduğu çeşitli ekmek, peynir ve sos türleriyle kendi hamburgerinizi kendiniz seçmeniz mümkün. Menüdeki standart bir ‘İmkansız Burger’in fiyatı ise 13,95 Dolar. Hamburger, Mart ayı boyunca restoranda servis edilecek. Hamburgerin başka restoranlarda sunulmasına dair çalışmalar da yürütülüyor.

4 Yorum

  • “Normal etle yapılan bir hamburger yerine İmkansız Burger’i tercih etmek, duş alırken 10 dakikada harcanan suyun ya da 30 kilometrelik bir yolculuğun doğada yarattığı olumsuz etkilere eşdeğer bir zarardan kurtulmamızı sağlayacak.”

    Bu kazanımlar bile bu hamburgerin tüketilmesi için en büyük tercih sebebi, desteklenmeli!

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği