Impossible Burger Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden onay aldı

Sonbahar itibariyle ABD'deki marketlerde yapay et satılmaya başlanacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bloomberg‘in haberine göre Impossible Foods, bitki temelli etini bu sonbahar itibariyle ABD’deki marketlerde satmak için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden onay aldı. Eğer karara itiraz edilmezse, ABDli vatandaşlar 4 Eylül’den sonra marketlerden yapay et satın alabilecek.

Tüketiciler şu anda Impossible Foods’un yapay etini sadece Burger King, Qdoba ve Claim Jumper gibi şirketin iş birliği içinde olduğu restoranlardan satın alabiliyor. İmkansız burgeri süpermarket raflarına taşımak, ürünün tanınırlığını artırıp daha geniş piyasaya ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca, şirket bir süredir marketlerde yapay et satan rakibi Beyond Meat’e yetişmiş olacak. Bu yaz yapay ete yüksek talep olmasından ötürü bazı Whole Foods (ABD’deki bir süpermarket zinciri) şubelerinde Beyond Meat’in ürünleri tükenmişti. Bu yıl içinde Impossible Foods da bazı noktalarda talepleri karşılayamayınca tesislerinde çalışanların sayısını iki katına çıkarmıştı. Tedariği artırmak için de gıda üretim şirketi OSI Group ile iş birliği yapmıştı. Gün geçtikçe sağlık ve etik konularında daha bilinçli hale geldiğimiz için et alternatiflerine olan talep giderek artacak gibi görünüyor.

Burger King 5,59 Dolar’a Impossible Whopper satacak

Dün açıklama yapan Burger King, 8 Ağustos itibariyle ABD’deki tüm şubelerinde yapay etle hazırlanmış Impossible Whopper satmaya başlayacağını duyurdu. Aslında bir süredir seçili şubelerinde Impossible Whopper’ı deneyen Burger King’in Amerika Başkanı Chris Finazzo “İmkansız burger restorana müşteri çekti. Burgeri denemeye gelen müşterilerin çoğu ya hiç ya da uzun süredir Burger King’e gelmemiş kişilerdi.” ifadesini kullandı. Impossible Whopper’ın fiyatı 5,59 Dolar olarak belirlendi. Şirket, yapay etli burgeri menüsüne kalıcı olarak dahil etmeden önce birkaç ay boyunca test edecek.

Kaynak: Engadget, CNN Business

Bloomberg'in haberine göre Impossible Foods, bitki temelli etini bu sonbahar itibariyle ABD'deki marketlerde satmak için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nden onay aldı. Eğer karara itiraz edilmezse, ABDli vatandaşlar 4 Eylül'den sonra marketlerden yapay et satın alabilecek. Ayrıca dün açıklama yapan Burger King, 8 Ağustos itibariyle ABD'deki tüm restoranlarında yapay etle hazırlanmış Impossible Whopper sunmaya başlayacağını duyurdu. ABD'deki bazı şubelerinde bir süredir Impossible Whopper sunan Burger King, burgerin restorana müşteri çektiğini söylüyor. Impossible Whopper'ın fiyatı 5,59 Dolar olarak belirlendi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği