Impossible Burger 2.0’ın tadı ete daha da yakın

Tadı ve dokusu ete daha çok benzeyen, yapay etten üretilen Impossible Burger 2.0 CES 2019’da tanıtıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz, bugün yediğimiz hamburgerler gibi görünen, yerken aynı tadı ve hissi veren bitki temelli Impossible Burger’ın 2.0 (İmkansız Hamburger) adı verilen versiyonu dün CES 2019’da tanıtıldı.

Şirketin açıklamasına göre bu yeni hamburger gluten içermiyor ve ilk kez tadı gerçek ete bu kadar çok benziyor. Bunun sebeplerinden biri de Impossible Burger 2.0’nun buğday proteini yerine soya proteini ile yapılmış olması. Şirkete göre bu durum, hamburgeri çiğnerken daha bir et çiğniyormuş gibi hissetmeyi sağlıyor. Impossible Burger’ın ilk versiyonunu deneyen Nicole Lee, ilk hamburgerin tat ve doku olarak gerçek bir et yiyormuş hissi veremediğini ancak Impossible Burger 2.0’nun bu konuda çok daha iyi olduğunu söylüyor.

İlk kez Las Vegas’ta satılacak

Impossible Burger 2.0’yu ilk servis edecek restoran Las Vegas’taki Border Grill olacak. Zamanla 20’den fazla restoranda daha Impossible Burger 2.0 sunulmaya başlanacak. White Castle ve Umami Burger gibi zincirler de yakında bu yeni burgeri menülerine ekleyecek. Mart ayı ortaları itibarıyla neredeyse bütün Impossible Foods restoranı partnerleri Impossible Burger 2.0’yu sunuyor olacak.

Kaynak: Engadget

Et yeme alışkanlığına yeni bir soluk getirme hedefiyle yola çıkan, bitki temelli et üreten Impossible Foods’un çıkardığı Impossible Burger’ı 2016 yılında tanıtmıştık. Şimdi de tadı ve yerken verdiği his açısından gerçek ete çok daha fazla benzeyen Impossible Burger 2.0 tanıtıldı. Şirket bu yeni burgerin gerçek ete daha çok benzemesinin sebebini soya proteini kullanılması olarak gösteriyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği