Haftanın Özeti: 230

18 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında Türkiye ve dünyadan haber, site, yazılım, donanım, cihaz, video ve trendler.

Sinema, TV, Kültür, Sanat

HBO tarafından, Taht Oyunları’nın son sezonunda yayınlanacak bölümlerin uzunluğuna dair yapılan açıklamaya göre son sezonda ilk iki bölüm, diğer sezonlarda olduğu gibi bir saate yakın olacak. Son dört bölüm ise normalden daha uzun ve her bir bölümün uzunluğu 80 dakika civarında olacak. 14 Nisan’da başlayacak son sezon 19 Mayıs’ta sona erecek. Meraklısı için son sezon fragmanının derinlikli analizi ise aşağıdaki videoda.

Fragmanıyla heyecan yaratan bir diğer dizi ise Netflix’in orijinal serisi Stranger Things oldu. Üçüncü sezonun yayın tarihi 4 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Sabır…

“Bütün dizileri izledim, şimdi ne yapacağım?” diye eliniz ayağınız titriyorsa sakin olun. Çünkü bir web sitesi, 20 adet Marvel filmini art arda izleyecek bir Marvel hayranına 1.000 Dolar vereceğini açıkladı. Avengers: Endgame filminin yayınlanmasına hazırlık olarak CableTV.com, Marvel’ın bugüne kadar yayımlanan 20 filmini izleyip bu deneyim hakkında canlı tweet atacak ve tweetlerinde CableTV sosyal medya hesaplarını etiketleyecek birini arıyor. Seçilen kişi Marvel Sinematik Evreni’nin tüm filmlerini tek seferde izleyecek. Tüm filmler seçilen kişiye Blu-Ray formatında verilecek. Ayrıca Marvel aksesuarları da bir ‘hayatta kalma kiti’ içinde sunulacak.

Sanat ve teknolojinin kesişimine en güzel örneklerden biri geçtiğimiz sene Atelier des Lumières tarafından Ressam Gustav Klimt’in eserleriyle ünlü Fransız sanat galerisi Culturespaces çatısı altında sergilenmişti. Aynı ekip bu sefer benzer bir çalışmayı Ressam Vincent van Gogh için gerçekleştirdi. 31 Aralık 2019 tarihine kadar açık sergi ressamın en az kendisi kadar ünlü tablolarının renkli ve çarpıcı dünyasını bambaşka bir şekilde ‘yaşamanızı’ sağlayacak. Videosu bile heyecan verici.

Bu derlemeden arkadaşlarınızı haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Yeni özetlerden erken haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olmayı unutmayın.

Fikir ve katkılarınızı yorumlarınızda bekler, hepinize iyi haftalar dileriz!

Özet Başlıkları

  1. Türkiye ve dünyadan güncel gelişmeler.
  2. Bilim, teknoloji, yazılım, donanım.
  3. Dijital girişimler, yatırımlar, web siteleri.
  4. Dikkat çeken tasarımlar, inovatif ürün ve hizmetler.
  5. Sinema, TV, kültür/sanat gelişmeleri.

7 Yorum

  • Konda anketinde 2008 yilinda katilimcilarin %12’si ogrenciyken 2018 yilinda katilimcilarin %41’i ogrenci gorunuyor. Eger bu dogrusuyla anketlerin birebir karsilastirilmasi dogru degil ve cikarimlarin cogu gecersiz (Belki 2008 yilinda da %41’i ogrenci olan bir populasyon secerseniz 2018’e benzer sonuclar alabilirdiniz). Amirim yaniliyorsam duzeltebilir misiniz?

  • Konda anketinde 2008 yilinda katilimcilarin %12’si ogrenciyken 2018 yilinda katilimcilarin %41’i ogrenci gorunuyor. Bu durumda iki anketin karsilastirilmasi pek dogru degil (Belki 2008 yilinda da %41’i ogrenci olan bir populasyon secseydiniz benzer sonuclar alabilirdiniz). Amirim yanlisim var ise duzeltebilir misin?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz: