Facebook 2 milyar üyeyi aştı

Mayıs ayı raporunda toplam 1,94 milyar aylık aktif kullanıcısı olduğunu belirten Facebook bu rakamın Haziran ayında 2 milyar kişiyi geçtiğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mayıs ayı raporunda toplam 1,94 milyar aylık aktif kullanıcısı olduğunu belirten Facebook bu rakamın Haziran ayında 2 milyar kişiyi geçtiğini açıkladı. Mark Zuckerberg haberi kendi hesabından paylaşırken Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşmak için gerçekleştirdiği çabaları derleyen bir haber yayımladı. Zuckerberg paylaşımında “Bu yolculukta sizlerle birlikte hareket etmek bir onurdur.” ifadesini kullandı.

Facebook’un diğer ürünleri de benzer popülerliği paylaşıyor. Şirketin mesajlaşma uygulamaları Messenger ve WhatsApp yaklaşık 1,2 milyar aylık kullanıcıya sahip. Instagram ise 700 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılıyor. Karşılaştıracak olursak Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı sadece 328 milyon.

Kutlamalar yapılacak

Facebook Ürün Müdürü Guillermo Spiller, yayımlanan bir basın açıklamasında “Her gün 175 milyondan fazla kişi Facebook’taki Love (Muhteşem) reaksiyonunu paylaşıyor; 800 milyonun üzerinde kullanıcı ise bir şeyleri beğeniyor. Her ay 1 milyardan fazla kişi grupları kullanıyor. Facebook ulaştığı kilometre taşı için bu kullanıcılara kendi dilinde teşekkür etmeyi planlıyor.” diye konuştu. Önümüzdeki birkaç gün içinde Facebook’un yenilenmiş misyon bildirimi ile birlikte kullanıcılara kendileri için hazırlanmış videolar gösterilecek. Zuckerberg “Dünyayı birbirine bağlama konusunda ilerleme kaydediyoruz. Haydi şimdi hep birlikte dünyayı bir araya getirelim.” dedi.

Size özel hazırlanan video ve profilinize dair bazı istatistikler bu sayfada yayınlanacak. Facebook bu sayfayı ayrıca ‘bize ilham veren hikayeler’ başlığı altında topladığı paylaşımlar yapmak için de kullanacak.

Ayrıca Facebook, arkadaşlarına kalp gönderen, birinin doğum gününü kutlayan ya da yeni bir grup kuran kullanıcılarına teşekkür mesajı gösterecek. Şirket bu eylemleri, topluluk oluşturma konusunda önemli eylemler olarak görüyor.

Kaynak: The Verge

Mayıs ayı raporunda toplam 1,94 milyar aylık aktif kullanıcısı olduğunu belirten Facebook bu rakamın Haziran ayında 2 milyar kişiyi geçtiğini açıkladı. Mark Zuckerberg haberi kendi hesabından paylaşırken Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşmak için gerçekleştirdiği çabaları derleyen bir haber yayımladı. Zuckerberg paylaşımında “Bu yolculukta sizlerle birlikte hareket etmek bir onurdur.” ifadesini kullandı. Facebook bu gelişmeyi kutlamak için kullanıcılarına özel video hazırlayacak.Bir yanıt

Yorumunuz: