Twitter büyüme yarışından koptu

Twitter'ın son birkaç yıl içinde en büyük problemi, kullanıcı sayısını artıramaması oldu. Şirket, rakiplerinin büyüme rakamlarının yanına bile yaklaşamadı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter’ın son birkaç yıl içinde en büyük problemi, kullanıcı sayısını artıramaması oldu. Şirketin 2014’te yaşanan bir hesaplama hatası sebebiyle, aylık aktif kullanıcı sayısını 1-2 milyon fazla hesapladığını fark etmesi de ayrıca bir soruna yol açmıştı. Şirket bu yılki üçüncü çeyrek raporunda, aktif kullanıcı tabanının geçtiğimiz üç aylık döneme göre 4 milyon arttığını belirtti. Ancak diğer sosyal medya ve mesajlaşma siteleriyle karşılaştırıldığında bu, hiç de övünülecek bir rakam değil.

Bugün 330 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan Twitter, geçtiğimiz 2 yılda sadece 23 milyon yeni kullanıcı elde edebildi. Yukarıda bahsedilen hesaplama hatasının ardından 2016’nın son çeyreğinde açıklanan güncellenmiş rakamlara bakarsak yeni kullanıcı sayısı 23 değil 25 milyon da olabilir. Ancak her halükarda Twitter’ın diğer sosyal medya şirketlerinin büyüme rakamlarının yanında oldukça başarısız kaldığını belirtmek mümkün. Aynı dönemde Facebook’un büyüme rakamları Twitter’dan 20 kat daha fazlaydı.

Kaynak: Statista

Twitter'ın son birkaç yıl içinde en büyük problemi, kullanıcı sayısını artıramaması oldu. Bugün 330 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan Twitter, geçtiğimiz 2 yılda sadece 23 milyon yeni kullanıcı elde edebildi. Aynı dönemde Facebook'un büyüme rakamları Twitter'dan 20 kat daha fazlaydı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği