Twitter küçüldü ama beklendiği kadar değil

Twitter CEO'su Jack Dorsey
Twitter, kullanıcı artışı bakımından, 2015'in başından bu yana geçirdiği en iyi çeyreği geride bıraktığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter, kullanıcı artışı bakımından, 2015’in başından bu yana geçirdiği en iyi çeyreği geride bıraktığını açıkladı.

Şirket bu yılın ilk çeyreğine dair rakamları açıkladı. Hisse başına 11 sent gelir elde eden şirketin çeyrekteki tolam geliri 548 milyon Dolar’a ulaştı. Analistler hisse başına sadece 1 sent gelirle toplam 512 milyon Dolar’lık gelir bekliyordu.

Bu rakamlar Twitter’ın geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 8 daha az büyüme gösterdiğini işaret ediyor ancak bu oran Wall Street’in beklentilerinden daha iyi bir seviyede.

Twitter ayrıca ilk çeyrekte 9 milyon yeni kullanıcı kaydı aldı. Böylece sosyal medya sitesinin üye sayısı 328 milyon kişiye ulaştı. Bir önceki çeyrekle karşılaştırıldığında, Twitter böyle bir büyümeyi en son 2015’in başında yaşamıştı.

Açıklamanın ardından şirketin hisseleri yüzde 11 değer kazandı.

Twitter yatırımcıları için bir diğer iyi haber de günlük aktif kullanıcı sayısındaki artış. Bu rakam da geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14 artış gösterdi. Yani günlük aktif kullanıcı sayısının büyümesi, toplam kullanıcı sayısının büyümesine göre daha hızlı ilerliyor. Ortalama olarak kullanıcı sayısı artmıyor olabilir ancak, servisi kullananlar eskisine göre daha sık geri geliyor.

Twitter, toplam günlük aktif kullanıcı rakamlarını paylaşmıyor. Bu yüzden yüzde 14’lük büyümenin ne kadar etkileyici olduğunu kestirmek zor.

Kaynak: Recode

Twitter, kullanıcı artışı bakımından, 2015'in başından bu yana geçirdiği en iyi çeyreği geride bıraktığını açıkladı. Şirket bu yılın ilk çeyreğine dair rakamları açıkladı. Hisse başına 11 sent gelir elde eden şirketin çeyrekteki tolam geliri 548 milyon Dolar'a ulaştı. Analistler hisse başına sadece 1 sent gelirle toplam 512 milyon Dolar'lık gelir bekliyordu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

Bülten Aboneliği

Günlük haberleri eposta bültenimizle takip edin!

Teşekkür ederiz.

Bir terslik var...