Volkswagen I.D. Buzz üretime geçiyor

Volkswagen'in ikonik minibüsü Kombi'nin yeni teknolojilerle donatılmış versiyonu I.D. Buzz 2022'de satışa sunulacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Volkswagen Ocak ayında Detroit’teki otomobil fuarında I.D. Buzz konseptini tanıttığında gelen tepkiler çok da heyecan verici değildi. Şirketin 70’li ve 80’li yıllara damgasını vuran Kombi modeli minibüsünün güncel teknolojilerle donatılmış versiyonu olarak görülen araç beklenen ilgiyi görmemişti. Yine de Volkswagen bu projeyi devam ettirerek aracı üretme kararı aldı.

İlk açıklamada aracın artırılmış gerçeklik desteği olan ön camı ve lazerle yönetilen otonom sürüş yeteneği bulunacağı, ayna yerine kamera kullanacağı, kontrol panelinin ve ses sisteminin çıkarılıp araçtan kullanılabileceği belirtilmişti.

2022’de yollarda

Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada aracın üretim çalışmalarına başlandığı ve 2022 yılında satışa sunulacağı açıklandı. Aracın öncelikle ABD, Avrupa ve Çin pazarlarına sürüleceği belirtildi. Aracın üçüncü seviye otonom sürüş özelliğine sahip olacağı, tam otonom (beşinci seviye) sürüşün 2025’te araca dahil edilebileceği vurgulandı.

Elektrikli motora sahip aracın menzili, motor kapasitesi ve fiyatına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Günümüzden 5 yıl sonra piyasaya çıkması planlanan aracın o tarihte ne kadar talep göreceği bile bilinmiyor. Bu yüzden Volkswagen’in biraz riskli bir projeye giriştiğini söylemek mümkün. Yine de ikonik minibüsü günümüz teknolojileriyle görmek ilginç olabilir. Artık bekleyip görmekten başka yapılacak bir şey yok.

Kaynak: New Atlas

Volkswagen Ocak ayında Detroit'teki otomobil fuarında I.D. Buzz konseptini tanıttığında gelen tepkiler çok da heyecan verici değildi. Şirketin 70'li ve 80'li yıllara damgasını vuran Kombi modeli minibüsünün güncel teknolojilerle donatılmış versiyonu olarak görülen araç beklenen ilgiyi görmemişti. Yine de Volkswagen bu projeyi devam ettirerek aracı üretme kararı aldı. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada aracın üretim çalışmalarına başlandığı ve 2022 yılında satışa sunulacağı açıklandı. Elektrikli motora sahip aracın menzili, motor kapasitesi ve fiyatına dair herhangi bir bilgi verilmedi.

6 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği