VW ve NVIDIA ortaklığıyla yapay zeka destekli elektrikli minibüs

Nvidia, Volkswagen’in yeni nostalji temalı ‘I.D. Buzz’ isimli van aracına yapay zeka teknolojisi ile altyapı desteği verecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

NVIDIA, Volkswagen’ın yeni nostalji temalı I.D. Buzz isimli van aracına yapay zeka teknolojisiyle altyapı desteği verecek. İki dev şirket arasındaki ortaklık geleceğin araçlarına doğrudan etki edecek. Akıllı yardımcı pilot özelliği ile sürücüler için daha pratik, kolay ve güvenli araçlar yapılması planlanıyor.

NVIDIA’nın ‘Drive IX’ platformuna dayanan yapay zeka teknolojisi ile yüz tanıma özelliğine sahip araç kapıları, konuşma tanıma ve hatta sürücünün dikkatinin dağılıp dağılmadığını anlayacak sistemler geliştirebilecek. Şirket geçen yıl yapılan CES etkinliğinde Mercedes-Benz ve Audi ile çalıştığını duyurmuştu.

Yapay zekaya sahip otomobiller akıllara kendi kendine giden araçları getirse de bu tarz modellerin yaygınlaşması için bir süre daha beklemek gerekebilir. Volkswagen’ın yeni modelini 2022 yılına yetiştirmeye çalıştığını da belirtelim.

Kaynak: Tech Crunch

NVIDIA, Volkswagen’ın yeni nostalji temalı ‘I.D. Buzz’ isimli van aracına yapay zeka teknolojisi ile altyapı desteği verecek. İki dev şirket arasındaki ortaklık geleceğin araçlarına doğrudan etki edecek. ‘Akıllı yardımcı pilot’ özelliği ile sürücüler için daha pratik daha kolay ve daha güvenli araçlar yapılması planlanıyor.Yorumunuz: