Otonom araç şirketi Aurora NVIDIA ile anlaştı

Otonom araç dünyasının yeni isimlerinden Aurora, işlemci devi Nvidia ile ortaklık anlaşması yaptı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Otonom araç dünyasının yeni isimlerinden Aurora, işlemci devi NVIDIA ile ortaklık anlaşması yaptı.[/inlinetweet] NVIDIA CEO’su Jensen Huang’ın yaptığı açıklamaya göre şirket Aurora’ya teknik destek verecek.

Geçtiğimiz hafta Aurora’nın Hyundai ve Volkswagen için otonom araç sistemleri üzerinde çalıştığı belirtilmişti. Volkswagen, aracının testleri ile uğraşıyor ve yakın bir zamanda aracı tamamlamayı hedefliyor. Volkswagen ve Hyundai şirketlerinin ana hedefi ise 2021 yılında önce yollarda kendi otonom araçlarını görmek.

Aurora’nın, NVIDIA’nın otonom araç donanımlarını kullanması ise sürpriz değil. Çünkü yapılan açıklamaya göre şirket 320’nin üzerinde şirket ile beraber otonom araç üzerinde çalışıyor. Aurora genç bir şirket olmasına rağmen otonom araç konusunda tecrübesiz değil; kurucularının Google Otonom Araç projesi takımı eski üyesi Chris Urmson, Tesla otopilot mimarı Sterling Anderson ve Uber çalışanı Drew Bognel olduğunu belirtelim.

Kaynak: Tech Crunch

Otonom araç dünyasının yeni isimlerinden Aurora, işlemci devi Nvidia ile ortaklık anlaşması yaptı. Nvidia CEO’su Jensen Huang’ın yaptığı açıklamaya göre şirket Aurora’ya teknik destek verecek. Aurora genç bir şirket olmasına rağmen otonom araç konusunda tecrübesiz değil. Şirket kurucularının Google Otonom Araç projesi takımı eski üyesi Chris Urmson, Tesla otopilot mimarı Sterling Anderson ve Uber çalışanı Drew Bognel olduğunu belirtelim.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği