Videonun yeni mabedi Snapchat

Snapchat, uygulama üzerinden günlük video izleme rakamının 10 milyarı bulduğunu açıkladı. Bu rakam geçtiğimiz aya göre 2 milyar daha fazla.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçici fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Snapchat, günlük 10 milyar video izleme seviyesine ulaştığını açıkladı. Daha geçen ay yaptığımız haberde Snapchat’in 100 milyon kullanıcıya ve günlük 8 milyar video izleme sayısına ulaştığını söylemiştik. Uygulamanın bu hızlı büyüyüşünün en önemli sebeplerinden birisi ‘Stories’. Bu özellik sayesinde kullanıcılar 24 saat içinde silinen videolar ve fotoğraflarla günlerinin nasıl geçtiğini gösterme fırsatı buluyor.

Snapchat bu rakamları açıklayarak kullanıcılarının ne kadar üretken olduğunu da göstermek istiyor. İçerik üzerinden çalışan bir uygulama için içerik üreten kullanıcı sayısı en önemli ayrıntılardan. Snapchat de bu konuda hiçbir sorun yaşamıyor gibi. Açılış ekranında kullanıcılara kamera görüntüsü gösteren uygulama bu şekilde uygulamanın içerik tüketmekten ziyade içerik üretme amaçlı olduğunu vurgulamış oluyor.

“Kullanıcılar videolarla konuşuyor”

Analist Robert Peck, “Snapchat’te görseller ve videolar konuşmanın bir parçası olarak değil; konuşmayı başlatan mesajlar olarak kullanılıyor. İnsanların davranışı değiştikçe fotoğraflar ve videolar anıları saklama yöntemi olmaktan çıkıp bir konuşma yöntemi halini alıyor” şeklinde konuştu.

Son yatırım döneminde 16 milyar dolarlık değerlemeyle 100 milyon dolar yatırım alan Snapchat’in kullanıcıları günde ortalama 25-30 dakikalarını uygulamayı kullanarak geçiriyor. Günlük kullanıcıların yüzde 60’ı ise çektiği video ve fotoğrafları uygulama üzerinden paylaşıyor.

Son dönemde video paylaşımına oldukça önem vermeye başlayan Facebook da Çarşamba günü kendi rakamlarını açıklamıştı. Bu rakamlara göre, Whatsapp hariç, Facebook’a ait uygulamalarda kullanıcılar günlük ortalama 50 dakika vakit geçiriyor. Ayrıca Facebook kullanıcıları, geçtiğimiz yıla göre üçte bir daha fazla video çekiyor ve paylaşıyor.

Sosyal medya uygulaması Snapchat, kullanıcılarının günde ortalama 10 milyar kez video izlediğini açıkladı. Daha geçtiğimiz ay 8 milyar seviyesinde video izleten ağ, bu hızlı yükselişle yatırımcılara göz kırpıyor.Bir yanıt

Yorumunuz: