Uçan otomobil 2017’de göklerde

Slovakyalı uçan otomobil şirketi AeroMobil, son aracı AeroMobil 3.0'ın önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Slovakyalı uçan otomobil şirketi AeroMobil, yeni fütüristik aracının prototipini Brüksel’de tanıttı. AeroMobil 3.0 hem yolda hem de havada gidebilen aracın en son versiyonu olarak tasarlandı. Brüksel’de yapılan tanıtımın belki de en heyecan verici noktası ise, AeroMobil CEO’su Juraj Vaculik’in aracın 2017’de satışa sunulacağını açıklamasıydı.

AeroMobil 3.0 Slovakyalı şirketin pek çok yeni deneysel prototipinden birisi. Araca yıl sonuna kadar bazı ek özellikler ve tasarım geliştirmeleri gelmesi planlanıyor. Şirketin şimdiye dek ürettiği tüm prototipler iki koltuklu olmasına rağmen Vaculik bunun değişebileceğini ifade etti ve aracı “yenilikçi araçlar serimizin ilk ürünü” olarak tanıttı. Ne yazık ki gelecekte yapılacak tasarım değişiklikleri ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Pek çok alanda kullanılabilir

Uçan otomobili bir lüks olarak tanımlamak kolay ancak AeroMobil ekibi aracın kullanışlı olacağı alanlar bulunduğu konusunda ısrarcı. Örneğin, araç yolculuk süresini azaltmada, orta mesafe seyahatlerde, ilk yardımda ve yolların altyapısının yetersiz olduğu alanlarda emniyet güçleri tarafından bu araç, sıradan otomobillere göre daha faydalı olabilir. Şirket her ne kadar aracı bir ‘otomobil’ olarak tanımlasa da AeroMobil 3.0 hem hava aracı hem de yol aracı olarak sertifikalandırılacak.

Uçan otomobili yakından görmek isteyenler, 1 Ağustos’a kadar Brüksel’deki Justus Lipsius binasını ziyaret edebilir.

aeromobil-3.0-flying-car-1020x610

Screenshot_1

Uzun süredir uçan otomobil geliştirmek için çalışmalar yürüten AeroMobil adlı girişim son ürettiği model olan AeroMobil 3.0'ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 2017'den itibaren satışa sunulacağı ifade edilen araç hem yolda hem de havada seyahat edebilmesi bakımından pek çok farklı kullanım alanına sahip olacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği