Uber’in uçan taksi projesinin yeni aracı Bell Nexus

Uçan taksi alanının öncülerinden olmaya çalışan Uber'in iş birliği yaptığı helikopter üreticisi Bell, yeni aracını tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Araç çağırma hizmeti veren Uber, aynı zamanda uçan taksi konusuna ciddi yatırım yapan şirketlerin başında geliyor. CEO Dara Khosrowshahi, yıllardır kurulan uçan araba hayallerinin 10 yıl içinde gerçeğe dönüşeceğinden emin. Geçtiğimiz yıllarda, şirketin 2020’de test uçuşlarına başlayacağına dair haberler de okumuştuk.

Uber’in uçan taksi planları dahilinde anlaşma yaptığı helikopter üreticisi Bell’in aracı Nexus CES 2019’da (Tüketici Elektroniği Fuarı) gün yüzüne çıktı. 5 kişi kapasitesine sahip olan Bell Nexus hibrit motoruyla da çevre dostu olarak öne çıkıyor. Henüz uçabilir durumda olmayan prototipin otonom sürüş özelliğine sahip olacağına dair bir işaret görünmüyor.

Şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılması planlanan Bell Nexus’un havada süzüleceği tarihe ilişkin de net bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: The Next Web

Uber'in uçan taksi planları dahilinde anlaşma yaptığı helikopter üreticisi Bell'in yeni prototipi Nexus CES 2019’da (Tüketici Elektroniği Fuarı) gün yüzüne çıktı. 5 kişi kapasitesine sahip olan Bell Nexus hibrit motoruyla da çevre dostu olarak öne çıkıyor. Henüz uçabilir durumda olmayan prototipin otonom sürüş özelliğine sahip olacağına dair bir işaret görünmüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği