Twitter çıkartma satacak

Gelir kaynağı üretme çalışmalarını sürdüren Twitter, fotoğraflara eklenen çıkartmalara reklam alarak büyük firmalara yeni bir reklam seçeneği sunacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter birkaç ay önce, kullanıcıların paylaştıkları fotoğrafları çıkartmalarla süslemesine izin veren yeni bir özellik sunmuştu. Şimdi ise şirket bu deneyimden biraz para kazanmak istiyor.

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Twitter, Pazartesi günü yaptığı açıklamayla ‘öne çıkarılmış çıkartmalar’ özelliğini tanıttı.[/inlinetweet] Böylece büyük markalar, çıkartma listesinin en başında görünebilmek için ödeme yapabilecek. Twitter bu yeni özelliği Pepsi ile tanıtmayı planlıyor. Pepsi’nin Finans Müdürü Hugh Johnston’ın Twitter yönetim kuruluna dahil olduğu düşünüldüğünde bu karar çok da şaşırtıcı görünmüyor.

twitter-stickers

Son çeyrek yeterince iyi değildi

Çıkartma satmak Twitter’ın markaların pazarlamaya ayırdığı paralardan bir pay alabilmesi için bir yöntem olabilir ancak bunun yeterli olup olmayacağı konusunda soru işaretleri var. Son çeyrekte çok da iç açıcı olmayan sonuçlar açıklayan Twitter, yeterince yeni kullanıcı çekemediği gerçeğini telafi edebilmek için yeni gelir kaynakları arayışını sürdürüyor.

Bu da bizi paralı çıkartmalara getiriyor. Twitter bu özelliği diğer reklam seçeneklerinin yanına ekleyerek kolayca paraya çevirebilir. Pazartesiden itibaren bu özellik Twitter’da görülmeye başlayacak.

Kaynak: Recode

Son çeyrekte tatmin edici rakamlar elde edemeyen ve bir süredir yeni arayışlar içerisinde olan Twitter, fotoğraflara eklenen çıkartmalardan para kazanmayı deneyecek. Yeni modelde, ünlü firmalar, çıkartmalar arasında öne çıkabilmek için Twitter'a ödeme yapacak. Kullanıcılar bu çıkartmaları fotoğraflarında kullandığında markanın görünürlüğü artacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği