Twitter canlı yayına odaklanıyor

Twitter, şirketlerin sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yapmasını kolaylaştıracak bir dizi yeni özelliği tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter, şirketlerin sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yapmasını kolaylaştıracak bir dizi yeni özelliği tanıttı. Profesyonel yayıncılara yönelik olarak geliştirilen yeni çözümler sayesinde medya organizasyonları ve reklam verenler Twitter üzerinden direkt olarak yayın yapabilecek.

Twitter üzerinden tüm mobil kullanıcılar akıllı telefon kamerasıyla canlı yayın yapabiliyor. Ancak profesyonel ekipmanla yayın yapabilmek için bugüne kadar şirketlerin Twitter’ın Periscope uygulamasını kullanmasını gerekiyordu. Bu uygulamanın profesyonel ekipmanla kullanılması oldukça karmaşık bir süreç. Ayrıca Periscope, Twitter’a tam anlamıyla entegre değil. Yeni özelliklerle birlikte Periscope aşaması tamamen ortadan kaldırılıyor ve şirketlerin direkt olarak Twitter hesabı üzerinden yayın yapması sağlanıyor.

Canlı yayın şirketleriyle anlaşıldı

Öte yandan Twitter, canlı yayın yapmak isteyen şirketlere yardımcı olabilecek, profesyonel canlı yayın şirketleriyle imzaladığı anlaşmaları da duyurdu. Bu şirketler arasında Brandlive, Livestream Studio ve Telescope da bulunuyor. Brandlive CEO’su Fritz Brumder konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu hamleyle Twitter canlı video yayınını dünyanın en iyi markaları için daha cazip bir hale getiriyor. Markalar canlı videoyu ürün tanıtımı, video ticaret etkinlikleri hatta canlı konser ve defileler için kullanabiliyor.” diyor.

Twitter, platformu üzerindeki canlı yayınları teşvik ederek, borsada gerileyen hisselerini de hareketlendirmeyi amaçlıyor. Bu hamleyle Twitter, Facebook’un son dönemde izlediği yolu da takip etmiş oluyor. Geçmişte Twitter bazı Amerikan futbolu maçlarını ve bazı finans haberlerini canlı yayınlamak için bazı anlaşmalarda da bulunmuştu. Bu anlaşmaların yeni stratejinin de önemli bir parçası olup olmayacağı bilinmiyor. Belki de Twitter, geçmişte Facebook’un yaptığı gibi bazı şirketlerle canlı yayın anlaşması imzalar.

Kaynak: Business Insider

Twitter, şirketlerin sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yapmasını kolaylaştıracak bir dizi yeni özelliği tanıttı. Profesyonel yayıncılara yönelik olarak geliştirilen yeni çözümler sayesinde medya organizasyonları ve reklam verenler Twitter üzerinden direkt olarak yayın yapabilecek. Öte yandan Twitter, canlı yayın yapmak isteyen şirketlere yardımcı olabilecek, profesyonel canlı yayın şirketleriyle imzaladığı anlaşmaları da duyurdu. Bu şirketler arasında Brandlive, Livestream Studio ve Telescope da bulunuyor. Brandlive CEO'su Fritz Brumder konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Bu hamleyle Twitter canlı video yayınını dünyanın en iyi markaları için daha cazip bir hale getiriyor. Markalar canlı videoyu ürün tanıtımı, video ticaret etkinlikleri hatta canlı konser ve defileler için kullanabiliyor." diyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği