Toyota çocuklar için Camatte Petta’yı geliştirdi

Toyota yeni nesil otomobil hayranlarını yetiştirmek için Camatte Petta'yı geliştirdi. Üç kişilik araçta genç sürücüye yetişkinler eşlik edebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Otomotiv sektörü hızla değişiyor. Otonom araçlarla birlikte yeni nesil ‘sürücüler’ aslında direksiyona hiç dokunmayan yolcular olarak kalabilir. Ama Toyota yine de yeni nesil otomobil hayranlarını yetiştirmek için Camatte Petta adlı mini aracı geliştirdi.

Tokyo Oyuncak Fuarı’nda tanıtılan Camatte Petta, 3 metre uzunluğunda ve 1,2 metre genişliğinde bir araç. McLaren’ın ünlü F1 modeli gibi tasarlanan araçta çocuk sürücü önde ortada otururken arkada iki yanda uzun bacaklı iki yetişkin oturabiliyor.

Genç sürücüler gaz, fren ve direksiyonu nasıl kullanacaklarını öncelikle bir simülatör kullanarak öğreniyor. Arkada oturan yetişkinler, genç sürücüye ne zaman gaza ya da frene basması gerektiği konusunda yardımda bulunabiliyor. Toyota, sürücü kurslarının otomobillerinde olduğu gibi, yetişkinler için fazladan pedal bulunacağına dair herhangi bir bilgi sunmadı.

Bir geleneğin devamı

Bu yılki Petta modeli, uzun süredir devam eden Camatte konseptinin bir devamı. Orijinal model, ailelerin birlikte daha fazla vakit geçirmesi için tasarlanmıştı. Daha sonra araca 57 adet değiştirilebilir panel eklenerek kullanıcılara restorasyon yapma fırsatı sunuldu. Geçtiğimiz yıl, küçük sevimli bir karavan da bu konsepte eklendi. Tüm bunlar, çocukların otomobillerle ilgilenmesini sağlamak için.

Tokyo Oyuncak Fuarı geçtiğimiz günlerde sona erdi. Her yıl düzenlenen etkinlik Tokyo Uluslararası Toplantı Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Kaynak: New Atlas

Otomotiv sektörü hızla değişiyor. Otonom araçlarla birlikte yeni nesil 'sürücüler' aslında direksiyona hiç dokunmayan yolcular olarak kalabilir. Ama Toyota yine de yeni nesil otomobil hayranlarını yetiştirmek için Camatte Petta adlı mini aracı geliştirdi. Tokyo Oyuncak Fuarı'nda tanıtılan Camatte Petta, 3 metre uzunluğunda ve 1,2 metre genişliğinde bir araç. McLaren'ın ünlü F1 modeli gibi tasarlanan araçta çocuk sürücü önde ortada otururken arkada iki yanda uzun bacaklı iki yetişkin oturabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği