Toyota’nın oyuncak karavanı

Her yıl çocuklar için araçlar üreten Toyota, bu yıl otomobil yerine, çocuklar için hızlıca düzenlenebilen bir karavan üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Uluslararası Tokyo Oyuncak Fuarı bu hafta başladı. Bu da Toyota’nın bu yılki Camatte çocuk arabası tasarımını görebileceğimiz anlamına geliyor. Beşinci yılında Toyota, LED’le donatılmış 2014 Camatte ve 2013 yılından üretilen Camatte 57S gibi motorlu oyuncak araçlardan uzaklaşıp, Camatte Capsule adını verdiği, aracın arkasına takılacak çok amaçlı bir karavan tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Fuarın ziyaretçileri bir tablet kullanarak karavanın iç tasarımını düzenleyebiliyor ve üç entegre dijital ekran sayesinde bu düzenlemeyi aracın içinde görüntüleyebiliyor.

toyota-camatte-capsule-1

Toyota motorlu araçlardan uzaklaşıp bir karavan tasarlamaya ve dış tasarımdan uzaklaşıp iç tasarıma yönelmeye karar verdi. Basketbol potası ve gitar gibi seçenekler sunabilen bir karavanın genç zihinleri, bir aracın iç tasarımından daha fazla etkileyeceği bir gerçek.

Düzenlenebilir tasarım

Bu alanda Capsule, geçtiğimiz yılki Camatte Hajime ve Vision tasarımlarının izinden giderek fiziksel araç ve etkileşimli mobil uygulamayı iç içe geçiriyor. Vision fuarın ziyaretçilerini kendi araç konseptlerini tasarlayıp sürmeye davet ediyordu. Capsule ise ziyaretçilerin arka tampona yerleştirmek isteyecekleri en mükemmel karavanı tasarlamasını sağlıyor.

toyota-camatte-capsule-2

Capsule’ü tasarlayanlar, 3,8 x 1,5 x 1,8 metre boyutlarındaki karavan için 6 farklı renk düzeni ve 24 farklı mobilya ve aksesuar arasından seçim yapabiliyor. Katılımcılar her tasarıma en fazla 8 eşya yerleştirerek ideal kamp, oyun ya da vakit geçirme alanlarını oluşturabiliyor. Entegre ekranlar sayesinde katılımcılar tasarımın uygulanmış halini görebiliyor. Toyota çocukların ideal tasarımı yaratmak için aileleriyle birlikte karar alacağını düşünüyor.

Son dönemde pek çok küçük, düzenlenebilir karavan üretildi. Bu karavanın içini hızlıca düzenleyip değiştirebilmek hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli olacaktır. Camatte Capsule, 2012 Camatte Sora, 2013 Camatte 57S ve 2015 Camatte Hajime ile birlikte sergilenecek. Tokyo Oyuncak Fuarı 9-11 Haziran tarihlerinde açık kalacak.

toyota-camatte-capsule-3

Geçtiğimiz yıllarda çocuklar için Camatte adıyla farklı oyuncak arabalar üreten Toyota bu yıl Camatte Capsule adında bir karavan üretti. Tokyo Oyuncak Fuarı'nda sergilenen karavan, hızlıca düzenlenebilen yapısıyla hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir deneyim sunuyor. 3,8 x 1,5 x 1,8 metre boyutlarındaki karavanın farklı tasarımlarının tanıtılması için fuarda 3 adet dijital ekrandan faydalanıldı. Ziyaretçiler tablet üzerinden yaptıkları tasarımları model üzerinden kontrol edebildi.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği