Tolkien’in son kitabı “Gondolin’in Düşüşü” çıktı

Türkçe çevirisiyle ilgili herhangi bir bilgi olmasa da kitabın İngilizce versiyonu 18 Dolar'dan satışa sunuldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Daha önce çıkacağını duyurduğumuz J.R.R. Tolkien’in son kitabı 30 Ağustos’ta raflarda yerini aldı. Yazarın ölüm yıl dönümünden 3 gün önce yayımlanan Gondolin’in Düşüşü adlı son kitabı, büyük ihtimalle şu anda 93 yaşında olan oğlunun derlemesini üstleneceği son Tolkien romanı olacak. Tabii “son” diye bahsettiğimiz bir önceki kitap Beren ve Lúthien’in Hikâyesi’nin önsözünde de Christopher Tolkien “Tahminen bu kitap babamın uzun yazmaları üzerindeki çalışmalarımın son eseri olacak” demesine rağmen Gondolin’in Düşüşü ile ilgili çalışmalarına devam edip bu eseri yayıma sunabildi.

Daha önce de aktardığımız gibi kitap içerisindeki illüstrasyonlar ise Akademi Ödüllü Alan Lee tarafından çizildi.

Kitabın Amazon fiyatı 18 Dolar. E-kitap versiyonu da

Henüz saydığımız iki kitabın da Türkçeye çevrilmiş halleri satışa sunulmamış olsa da İthaki Yayınları’nın Beren ve Lúthien’in Hikâyesi’ni yıl sonuna doğru yayıma hazırladığına dair söylentiler var.

Tolkien hayranlarını ilgilendirebilecek bir sonraki gelişme ise yine daha önce de aktardığımız gibi yayın tarihinin 2021 olması beklenen, Amazon tarafından çekilecek Yüzüklerin Efendisi dizisi.

J.R.R. Tolkien'in oğlu Christopher Tolkien’in Orta Dünya hayranlarına son sürprizi olan "Gondolin'in Düşüşü" hikayesinin romanlaştırılmış hali 30 Ağustos'ta raflardaki yerini aldı.

2 Yorum

  • Uzun bir süredir beklediyordum umarım her kitapta aldığım zevki bundanda alırım.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği