J.R.R Tolkien’in arşivinden yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor

J.R.R Tolkien'in daha önce yayımlanmamış çalışmalarını da içeren bir sergi Oxford'da açıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

J.R.R. Tolkien‘in yetişkin ömrünün neredeyse tamamını geçirdiği Oxford’da açılan “Tolkien: Maker of Middle-earth” (Tolkien: Orta Dünya’nın Yaratıcısı) adlı sergi, yazarın çeşitli yazılarını, çizimlerini ve diğer arşivlik eşyalarını içeriyor. 

Sergiyi görme şansı olmayanlar için hazırlanan ve özel eşyalarının görsellerini içeren katalog kitap da her Tolkien severin evinde görmek isteyeceği cinsten. El yazmaları, çizimler, haritalar ve mektuplardan oluşan 300’den fazla görselin yer aldığı çalışma, yazarın en ünlü yapıtlarındaki – Hobit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion – yaratıcı süreci ortaya koyuyor. Bunun yanında, çoğu daha önce hiç basılmamış olan, Tolkien’in kişisel fotoğrafları ve özel yazıları da gün yüzüne çıkmış oldu.

Kaynak: io9, Bodleian Library

J.R.R. Tolkien hayranlarını oldukça sevindirecek bir sergi Oxford'da açıldı. Serginin kataloğunun kitaplaştırılmış hali olan, el yazmaları, çizimler, haritalar ve mektuplardan oluşan 300’den fazla görselin yer aldığı çalışma ise, yazarın en ünlü yapıtlarındaki - Hobit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion - yaratıcı süreci ortaya koyuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği