Star Wars’un son bölümü için George Lucas’a danışılmış

Disney'e satıldığından bu yana George Lucas ile ilişkisi kalmayan Star Wars serisinin en son filmi için J.J. Abrams, George Lucas ile görüştüğünü açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin 9. ve son filmi geçtiğimiz hafta tanıtıldı. Fragmandan da görülebileceği gibi film, orijinal seriyle yakından ilişkili bir final olacak. Yıldız Savaşları fikrinin ve filmlerinin sahibi George Lucas, ilk altı filmle büyük başarı yakalamış ve sonrasında serinin haklarını Disney’e satmıştı.

Disney filmin haklarını satın aldıktan sonra ünlü yönetmen J.J. Abrams ile anlaşarak seriye üç yeni film daha eklemeye karar verdi. Bu filmlerin hikayeleri de aslında George Lucas tarafından yazılmıştı. Ancak ilk iki hikaye senaryolaştırılırken, Lucas’ın fikirleri büyük anlamda değiştirildi ve J.J. Abrams’ın tercihlerine göre hikaye yeniden şekillendi. 7. ve 8. film hakkında pek fazla yorum yapmayan ama Rogue One ve Solo gibi daha bağımsız hikayelere ilgi gösteren George Lucas’ın 9. film hakkında Abrams ile konuştuğu ifade ediliyor.

Tüm hikayeyi toplayıp sonlandıran bir film

Son filmin tüm seriyi tamamlayan bir final olmasını isteyen Abrams, bunun için George Lucas ile bir araya geldiklerini açıkladı:

Filmin çok çok özel bir zorluğu vardı. Bu da sekiz filmi alıp, üç farklı üçlemeye bir son olabilecek bir film yapmak. Bu yüzden dönüp büyük hikayenin ne olduğuna bakmamız gerekti. Senaryoyu yazmadan önce kendi aramızda konuştuk ve George Lucas ile bir araya geldik. Bunlar birer tartışmadan ziyade, hikayenin büyüklüğüne bakıp, bunu nasıl sonlandırabileceğimizin bir yolunu bulmak üzerine konuşmalardı. Ama aynı zamanda bunun kendi başına da bir film olabilmesi gerekiyor. Şaşırtıcı ve komik olmalı ve izleyenler anlayabilmeli.

Fragmanda madalyonu, Ölüm Yıldızı’nı ve İmparator Palpatine’i görmemiz, son filmin gerçekten de tüm seri ile ilgili olacağının bir göstergesi gibi. Abrams ve ekibinin bu büyük görevin altından nasıl kalkacağını görmek için Aralık’ı beklememiz gerekecek.

Kaynak: Collider

Disney'e satıldığından bu yana George Lucas ile ilişkisi kalmayan Star Wars serisinin en son filmi için yönetmen J.J. Abrams, serinin kurucusu George Lucas ile görüştüğünü açıkladı. Bu filmin önceki sekiz filmi bir araya getiren ve üç ayrı üçlemeyi sonlandıran bir yapıda olmasını istediğini söyleyen Abrams bunun için hem ekip arkadaşlarıyla hem de George Lucas ile konuşarak fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Geçtiğimiz hafta ilk fragmanı yayımlanan ve serinin eski filmlerinde gördüğümüz şeyleri bize yeniden hatırlatan film Aralık ayında vizyona girecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği