Star Wars’un 9. Bölümünde Mark Hamill ve Carrie Fisher da olacak

Yıldız Savaşları: Bölüm IX'un kadrosu açıklandı. J.J. Abrams'ın yönetmenliğini yapacağı filmde eski oyunculardan Mark Hamill ve Carrie Fisher da yer alacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Disney, Yıldız Savaşları: Bölüm IX’un kadrosunu açıkladı. J.J. Abrams’ın yönetmen koltuğuna döneceği filmde, görmeyi beklediğimiz oyuncular Daisy Ridley ve Oscar Isaac’in yanı sıra, Mark Hamill’in de Luke Skywalker rolü ile geri döneceği ifade edildi. Bölüm VII’nin ardından vefat eden Carrie Fisher’ın da filmde Leia Organa rolünde görüneceği açıklandı. Bu filmle birlikte Skywalker efsanesi de sonlanacak.

StarWars.com’a göre önceki filmlerde yer alan Daisy Ridley, Oscar Isaac, Adam Driver, John Boyega, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Keri Russell, Joonas Soutamo ve Carrie Fisher’ın kızı Billie Lourd yeni filmde de yer alacak. Bölüm IX’da ilk kez göreceğimiz oyuncular arasında, Doctor Who’dan tanıdığımız Naomi Ackie ve bir çok filmde görev alan Richard E. Grant bulunuyor. Gwendoline Christie ise önceki filmdeki vedasının ardından bu filmde yer almayacak gibi görünüyor (ya da stüdyo bu bilgiyi sır olarak saklıyor olabilir).

Carrie Fisher’ı Leia olarak son bir kez göreceğiz

Filmde görev alacak oyuncular arasında Anthony Daniels ve Billy Dee Williams’ı da sayabiliriz. Williams’ın Lando Calrissian rolünü canlandırdığı bir görüntü geçtiğimiz ay paylaşılmıştı. Yeni filmde, iki yıl önce kaybettiğimiz Carrie Fisher’ı da görmek mümkün olacak. J.J. Abrams’ın Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor filminin çekimlerinde Carrie Fisher ile kaydettiği ama filmde kullanılmayan bazı sahneler yeni filmde ilk kez karşımıza çıkacak. Bu haber, Fisher’ın erkek kardeşi Todd Fisher’ın geçtiğimiz yıl söylediklerini de doğruluyor.

Abrams “Carrie Fisher’ı çılgınca sevdik. Skywalker efsanesine onsuz bir son bulma fikri aklımızın ucundan bile geçmedi. Onun rolünü bir başkasına oynatmak ya da bilgisayarda karakter oluşturmak da söz konusu değildi. Kızı Billie’nin desteği ve onayıyla, Bölüm IX’da Bölüm VII’den daha önce görüntüler kullanarak Carrie’nin mirasını ve Leia rolünü onurlandırmanın bir yöntemini bulmuş olduk.” dedi.

Yıldır Savaşları: Bölüm IX çekimleri 1 Ağustos’ta başladı. J.J. Abrams son film için yönetmen koltuğuna geri dönerken filmin senaryosunu da Chris Terrio ile birlikte yazdı. Besteci John Williams 1977’de Yeni Bir Umut filminden bu yana tüm Yıldız Savaşları filmlerinde olduğu gibi bu filmin de müziklerini yapacak.

Kaynak: Gizmodo

Disney, Yıldız Savaşları: Bölüm IX'un kadrosunu açıkladı. J.J. Abrams'ın yönetmen koltuğuna döneceği filmde, görmeyi beklediğimiz oyuncular Daisy Ridley ve Oscar Isaac'in yanı sıra, Mark Hamill'in de Luke Skywalker rolü ile geri döneceği ifade edildi. Bölüm VII'nin ardından vefat eden Carrie Fisher'ın da filmde Leia Organa rolünde görüneceği açıklandı. Carrie Fisher'ın daha önce çekilen ve hiç görülmeyen sahneleri yeni filmde kullanılacak. Bu filmle birlikte Skywalker efsanesi de sonlanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği