Disney’in kamera arkası Ozo’ya emanet

Disney, Nokia'nın 360 derece çekim yapabilen sanal gerçeklik kamerası Ozo'yu gelecek film setlerinde kullanmak için bir anlaşma imzaladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ozo, Nokia’nın ürettiği sanal gerçeklik kamerası. Üzerinde bulunan 8 adet lens ile 360 derece görüntü kaydı yapabilen Ozo, 60 bin dolardan (yaklaşık 170 bin lira) satışa sunuluyor. Nokia geçtiğimiz günlerde Disney ile yeni bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. Anlaşmaya göre Disney’in bazı filmlerinin çekimleri, Ozo kullanılarak canlı olarak yayınlanacak.

Disney, Yıldız Savaşları, Indiana Jones ve Marvel filmlerinin haklarını elinde bulunduruyor. Haliyle yakın gelecekte Yıldız Savaşları’nın yeni yıldızı Daisy Ridley‘nin Jedi eğitimini nasıl aldığını canlı izleme fırsatı bulabileceğiz. Ozo’nun hangi film setinde kullanılacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak canlı yayın gerçekleştiğinde ‘orada’ olmak istiyorsanız şimdiden bir sanal gerçeklik gözlüğü edinmeniz gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Disney son filmi The Jungle Book’un galasında Ozo ile çekilen görüntüleri paylaştı. Nokia Technologies Başkanı Ramzi Haidamus Disney ile yaptıkları anlaşmanın sadece bir ‘sunum’ şeklinde olmadığını, Disney’in şu anca pek çok farklı içerik üretmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Disney’den Ozo ile çekilmiş özel bir film de ihtimaller dahilinde.

BONUS BİLGİ: Nokia’nın bir başka dev film yapım şirketi 20th Century Fox ile de ortaklık anlaşması bulunuyor.

Disney, Nokia'nın 360 derece çekim yapabilen sanal gerçeklik kamerası Ozo ile bazı filmlerin setlerinden canlı yayın yapacak. Yıldız Savaşları, Indiana Jones ve Marvel filmlerinin haklarını elinde bulunduran Disney'den gelecekte etkileyici içerikler bekleyebiliriz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği