Yine, yeni, yeniden: Matrix geri dönüyor!

Hayırlara vesile olması dileğiyle...
Söylentilere göre The Matrix filmi geri dönüyor. Keanu Reeves ve Wachowski Kardeşler'siz olma ihtimaline sahip yeni filmde Trinity de 'saf değiştiriyor.'

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bilgisayar Programcısı Neo’nun var oluşu hakkındaki gerçeği keşfetmesini konu alan The Matrix üçlemesi Dünya çapında 1,6 milyar Dolar’ı geçen bir hasılat yapmıştı. The Hollywood Reporter‘da yer alan habere göre [inlinetweet prefix=”null” tweeter=”null” suffix=”null”]The Matrix, yeni bir bölümle beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor.[/inlinetweet]

Başrol oyuncusu Keanu Reeves‘in Wachowski Kardeşler‘in dahil olmaları halinde kendisinin de seriye geri dönebileceğini belirtmesine rağmen şimdiye kadar bu isimlerden hiçbirinin kadroda yer almadığı belirtiliyor. Fakat, habere göre üçlemede Trinity rolündeki Oyuncu Carrie-Anne Moss‘un anlaşmaya vardı. Moss, yeni bölümde teknolojiyi kullanarak insan bilincini Synth adı verilen insansı robotlara aktarmaya çalışan bir Bilimci olarak rol alacak.

Nasıl olacağı merak konusu

Bu arada filmin tamamen baştan mı çekileceği, devam filmi mi olacağı ya da hikayenin içindeki bir başka hikayeden mi oluşacağı (spin-off) konusu henüz net değil. Fakat üçlemenin Star Wars, Godzilla, Planet of the Apes ve Terminator ile beraber ‘yeniden çekim’ veya ‘devam filmleri’ kategorisine dahil olması daha olası bir ihtimal.

Habere göre Warner Bros., X-Men 2, The Incredible Hulk filmlerinin Senaristi Zak Penn‘in senaryoyu yazması ve Michael B. Jordan‘ın başrolde olması için görüşmeler yapıyor. Deadline‘da yer alan habere göre de stüdyo, ‘yeni bir yazar kadrosuyla yeni fikirlerin‘ ortaya çıkmasını istiyor.

Hollywood stüdyolarının hali düşündürüyor

Haberin düşündürten bir diğer noktası da ‘stüdyo gerçeği’. Şu an bilinen stüdyoların neredeyse hepsinin sıkıntı çektiği biliniyor. Çünkü içerik olarak Netflix ve Amazon gibi büyük markalarla içerik olarak rekabet etmek zorundalar ve bu çok zor. Örneğin; Netflix, Martin Scorsese‘nin yeni çıkacak filminin haklarını satın aldı. Dolayısıyla The Matrix’in yeni filmi için de stüdyo konusunda bir merak söz konusu. Fakat şimdiye kadarki beklentiler yeni filmin daha iyi işlenebileceği, diğer kötü örneklere benzemeyeceği yönünde.

Kaynak: Qz, Engadget, Kurzweilai

The Hollywood Reporter'da yer alan habere göre The Matrix geri dönüyor. Keanu Reeves ve Wachowski Kardeşler'siz olacağı ifade edilen yeni filmde Trinity de 'saf değiştiriyor.' Warner Bros.'un yeni filmin tekrar çekilmesi, devam filmi olması ya da eski hikayenin içindeki bir başka hikayeden oluşması (spin-off) gibi ayrıntıları henüz belirlemediği ve yaratmayı planladığı yeni yazar takımının fikirlerine açık olduğu söyleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği