Amazon, de Niro’yla mafya dizisi çekiyor

Amazon, Robert De Niro ve Julianne Moore’un baş rollerini paylaşacağı yeni dizi projesiyle Netflix’le rekabette bir adım öne çıkmaya çalışacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eylül ayında yapılan bir araştırmada Netflix müşterilerinin yüzde 94,5’inin aldığı hizmetten memnun olduğu ve aboneliğini sürdürmeyi düşündüğü anlaşılmıştı. Araştırmaya göre sadece yüzde 1’lik bir kısım ‘memnun değilim’ şeklinde yorumda bulunmuştu. Şimdi ise Amazon, baş rollerinde Robert De Niro ve Julianne Moore’un oynayacağı bir dizi ile Netflix’le rekabete hazırlanıyor.

Kaynaklara göre Amazon, David O. Russell tarafından yazılacak ve yönetilecek olan, her biri 8 bölümden oluşan 2 sezonluk bir mafya draması çekmeye karar verdi. Dizinin Amazon’a 160 milyon dolara mal olduğu söyleniyor. Kaynakların The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamaya göre, David O. Russell bölüm başı 1 milyon dolar istemişti. Amazon bu şartları kabul etmiş görünüyor. Bu proje ilk kez Ağustos ayında gündeme gelmişti. De Niro’nun da bölüm başına 850.000 Dolar alacağı söyleniyor.

Russell’ın yanı sıra, Annapurna Pictures şirketinden Scott Lambert, Alexandra Michan ve  Megan Ellison’ın da dizinin yapımcılık sürecinde yer alacakları bildirildi. Russell’ın bu zamana kadarki en çok ses getiren televizyon işi 2014 yılında yapılması planlanan The Club’dı. The Club’ın 12 bölümü anında ABC tarafından satın alınmıştı. Yönetmen projeden kısa süre içinde ayrılınca ABC dizinin gidişatını değiştirmek zorunda kaldı.

Önemli isimler bir arada

Russell’ın projesi iki dev ismi yan yana getiriyor. İşin televizyonu ilgilendiren kısmına baktığımızda ise önemli isimlerin projede oynaması, insanların kablolu yayınlarının birer birer iptal ettirdiği bu dönemde dizinin daha çok izlenmesi açısından oldukça önemli.

De Niro ve Moore’un başrollerini üsteleneceği yapım Russell’ın Silver Linings Playbook ve American Hustle filmleriyle Oscar adayı olmasının ardından gerçekleşti. Moore yakın zamanda HBO’nun Game Change adlı yapımı ile Emmy kazanmıştı. De Niro ise 2012 yılında, Silver Linings Playbook’taki rolüyle yardımcı Oscar adayı olmuştu.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Amazon, baş rollerinde Robert De Niro ve Julianne Moore’un oynayacağı, ismi henüz belirlenmeyen bir mafya draması çekmeye hazırlanıyor. Dizinin yönetmenliğini David O. Russell üstlenecek. Çekilecek olan dizinin yapımcılığını ise The Weinstein Co. üstleniyor. Dizinin 8'er bölümden oluşan ilk iki sezonunun çekilmesi için şimdiden anlaşmaya varıldı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği