Netflix’in çöpçatan yapay zekâ dizisi: Osmosis

Yeni Netflix dizisi Osmosis bir grup Parisli gencin ruh ikizlerini bulmak üzere deneysel bir sevgili bulma teknolojisine dahil olmasını anlatıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer Black Mirror’ın teknoloji sayesinde ideal sevgili bulmakla ilgili bölümü ‘Hang the DJ’i beğendiyseniz Netflix sadece bu konu üzerine yeni bir dizi hazırlıyor. Fransızca olarak hazırlanan Osmosis adlı dizinin ilk fragmanı yayımlandı. Teknofobik bilim kurgu dizisi yakın gelecekte geçiyor. Bir grup Parisli genç ruh ikizlerini bulmak üzere yeni ve deneysel bir sevgili bulma teknolojisinin beta programına dâhil oluyor. Daha sonra her şey kötüye gidiyor.

Fragmanda hevesli katılımcıların Matrix’te Neo’nun içtiğine benzer bir hap içtiği görülüyor. Bu hap gençlerin romantik ilişkilerinin kaderini Martin adında bir yapay zekâya emanet ediyor. Ayrıca katılımcıların kolunda, dokunulduğunda beyine çeşitli akıl oyunları oynayan bir etkileşimli biyometrik etiket bulunuyor. Tahmin edeceğiniz gibi işler başlangıçta göründüğünden çok daha kötüye doğru evriliyor. Dizi, Black Mirror bölümleriyle David Cronenberg filmlerinin birleşimi gibi.

Avrupa yapımı içerik kotasını dolduruyor

Osmosis 29 Mart’tan itibaren Netflix üzerinden izlenebilecek. Netflix 2017 yılında Osmosis’in yapımı için anlaşmaya vardığında bu proje Netflix’ten onay alan ikinci Fransız yapımı diziydi. Geçtiğimiz yıl AB yeni düzenlemeler getirerek Amazon ve Netflix gibi platformların içeriklerinin en az yüzde 30’unun Avrupa’da üretilmesini zorunlu hale getirdi. O dönemde Netflix Avrupa’da hazırladığı program sayısını 141’den 221’e çıkarma sözü vermişti.

Kaynak: Engadget

Eğer Black Mirror'ın teknoloji sayesinde ideal sevgili bulmakla ilgili bölümü 'Hang the DJ'i beğendiyseniz Netflix sadece bu konu üzerine yeni bir dizi hazırlıyor. Fransızca olarak hazırlanan Osmosis adlı dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Teknofobik bilim kurgu dizisi yakın gelecekte geçiyor. Bir grup Parisli genç ruh ikizlerini bulmak üzere yeni ve deneysel bir sevgili bulma teknolojisinin beta programına dahil oluyor. Daha sonra her şey kötüye gidiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği