Netflix Narnia Günlükleri’ni uyarlıyor

Netflix, C.S. Lewis'in kitap serisi Narnia Günlükleri'ne yeni dizi ve filmler çekeceğini açıkladı. Şirket son dönemde fantezi türüne yatırım yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix, C.S. Lewis’in sevilen kitap serisi Narnia Günlükleri’ne yeni dizi ve filmler çekeceğini açıkladı. Son dönemde The Witcher ve Diablo gibi fantezi dünyasının önemli hikayelerini de bünyesine katan Netflix, bu hamlesiyle gençleri platforma çekmek istiyor. Narnia Günlükleri, diğer hikayelere göre biraz daha küçüklere yönelik olarak hazırlanabilir. Talihsiz Serüvenler Dizisi ayarında bir uyarlama beklemek yanlış olmaz.

Haber ilk olarak Narnia Günlükleri Facebook sayfasından duyuruldu. Yapılan açıklamada Netflix’in kitapların hem dizi hem de film uyarlamalarını yapacağı belirtildi. Lewis’in üvey oğlu Douglas Gresham dağıtım teknolojisindeki gelişmeleri, Netflix’in tercih edilmesindeki ana sebep olarak gösterdi. Gresham Netflix’in Narnia maceralarını tüm dünyada gerçeğe dönüştürmek için en iyi araç olduğunu söylüyor.

Netflix İçerik Genel Müdürü Ted Sarandos da anlaşma ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

C.S. Lewis’in sevilen Narnia Günlükleri hikayeleri tüm dünyada nesiller boyu okuyuculara ulaşmayı başardı. Aileler ‘Aslan’ gibi karakterleri ve tüm Narnia dünyasını çok sevdi. Önümüzdeki yıllarda bu hikayelere ev sahipliği yapacağımız için çok heyecanlıyız.

Netflix, Taht Oyunları’nın boşluğunu doldurabilir mi?

Facebook’taki gönderide ayrıca bu anlaşmayla birlikte ilk kez Narnia Günlükleri kitaplarının yedisinin de yayın haklarının aynı şirkette olduğu ifade edildi. Zeki ve hevesli yapımcıların, Netflix’in parası ve Narnia’nın eşsiz hikayesiyle neler yapabileceğini görmek keyifli bir deneyim olacak.

Bu ve The Witcher göz önünde bulundurulduğunda Netflix’in kara fantezi türüne yatırım yaptığını söylemek doğru olur. Taht Oyunları’nın 2019’da sonlanacağını düşünürsek hem Netflix’in bu yatırımları hem de Amazon’un Yüzüklerin Efendisi yatırımı, fantezi türünü sevenlerin hayatındaki boşluğu doldurmak için atılmış adımlar olarak görülebilir.

Kaynak: The Next Web

Netflix, C.S. Lewis'in sevilen kitap serisi Narnia Günlükleri'ne yeni dizi ve filmler çekeceğini açıkladı. Son dönemde The Witcher ve Diablo gibi fantezi dünyasının önemli hikayelerini de bünyesine katan Netflix, bu hamlesiyle gençleri platforma çekmek istiyor. Narnia Günlükleri, diğer hikayelere göre biraz daha küçüklere yönelik olarak hazırlanabilir. Netflix'in yatırımları, 2019'da Taht Oyunları'nın sona ermesi ile birlikte oluşacak boşluğu doldurmayı hedefliyor olabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği