The Witcher, Netflix dizisi oluyor

Andrzej Sapkowski’nin sekiz romandan oluşan ve dünyaca popüler bir oyuna ilham veren The Witcher Saga adlı eseri, Netflix tarafından diziye dönüştürülecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Andrzej Sapkowski’nin sekiz romandan oluşan ve CD Projekt Red‘in popüler oyununa ilham veren The Witcher Saga adlı eseri, Netflix tarafından diziye dönüştürülecek. Sapkowski dizide yaratıcı danışman rolü üstlenecek. Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan yazar “Netflix’in benim hikayelerimi, otuz yılımı harcayarak oluşturduğum kaynak esere ve temalara bağlı kalarak bir diziye dönüştürecek olması heyecan verici.” şeklinde konuştu. 

Baginski de yönetmenlik yapacak

Bugüne dek yayınlanan üç Witcher oyununun da giriş videolarının yönetmenliğini yapan ve ayrıca Cyberpunk 2077‘nin tanıtım videosunu hazırlayan Tomas Baginski her sezon en az bir Witcher bölümü yönetecek. Baginski’nin ayrıca Witcher filmini de yöneteceği açıklanmıştı.

Hangi hikayelerin diziye aktarılacağına dair henüz bir bilgi paylaşılmadı. Yönetici yapımcılardan Sean Daniel ve Jason Brown “Witcher hikayeleri, tehlikeli bir dünyada doğruluk adına savaşan olağan dışı bir ailenin maceralarını anlatıyor. Karakterler orijinal, komik ve daima sürprizlerle dolu. Bu karakterleri, yenilikçi hikaye anlatımı için mükemmel bir yer olan Netflix’te hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Orijinal hikayeye sadık kalınacak

Polonyalı prodüksiyon ve görsel efekt şirketi Platige Image, dizinin yardımcı yapımcılığını üstlenecek. Yönetici yapımcılardan Baginski ve Jarek Sawko, kitapların alt metinlerinin adaptasyonda kaybolmamasına özen göstereceklerini dile getirdi: “Bu kitapların, türün ötesine giden ahlaki ve entelektüel bir derinliği var. Aslında fantezi örtüsünün altında günümüzü ve günümüzün sorunlarını anlatan bir hikayesi var. Witcher kendimizle ve her birimizin kalbinde yaşayan canavar ve kahramanla ilgili bir hikaye.”

Dizinin yayınlanma tarihi ya da oyuncu tercihleri konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: IGN

Andrzej Sapkowski’nin sekiz romandan oluşan ve CD Projekt Red’in popüler oyununa ilham veren The Witcher Saga adlı eseri, Netflix tarafından diziye dönüştürülecek. Sapkowski dizide yaratıcı danışman rolü üstlenecek. Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan yazar “Netflix’in benim hikayelerimi, otuz yılımı harcayarak oluşturduğum kaynak esere ve temalara bağlı kalarak bir diziye dönüştürecek olması heyecan verici.” şeklinde konuştu.Bir yanıt

Yorumunuz: