İlk kez Comic-Con’da gösterilen fragmanlar ve tanıtım videoları

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Comic-Con etkinliğinde birçok yeni film ve dizinin fragmanları yayımlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İlk kez 1970’lerde çizgi roman hayranlarının bir araya gelebileceği bir etkinlik oluşturmak için hazırlanan San Diego Comic-Con organizasyonu bugün tüm dünyadan bilim kurgu hayranlarının, bilgisayar oyunlarından sinemaya kadar birçok farklı içeriğe göz atabileceği dev bir organizasyona dönüştü. Bu durum da özellikle bilim kurgu ve fantezi alanında film ve diziler üreten şirketlerin yeni eserlerini bu etkinlikte tanıtmasını beraberinde getirdi. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen San Diego Comic-Con etkinliğinde fragmanları yayımlanan bazı film ve dizileri aşağıda listeledik.

Etkinliğin en dikkat çeken sahne konuşması şüphesiz Marvel’ınkiydi. Marvel, önümüzdeki yıllarda gösterime girecek film ve dizilerine dair birçok önemli açıklamada bulundu. Etkinlikte açıklanan eserler şunlar:

  • Black Widow (1 Mayıs 2020)
  • Falcon and the Winter Soldier (2020 Sonbahar)
  • The Eternals (6 Kasım 2020)
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (12 Şubat 2021)
  • WandaVision (2021 İlkbahar)
  • Doctor Strange and the Multiverse of Madness (7 Mayıs 2021)
  • Loki (2021 İlkbahar)
  • What If…? (2021 Yaz)
  • Hawkeye (2021 Sonbahar)
  • Thor: Love and Thunder (5 Kasım 2021)

Ayrıca Fantastic Four, Guardians of the Galaxy 3, Black Panther 2 ve yeni bir X-Men filmi de önümüzdeki dönemde gösterime girecek ancak henüz tarihi netleşmiş değil. Marvel etkinliğin sonunda ayrıca Oscar’lı oyuncu Mahershala Ali’nin yeni çekilecek Blade filminde baş rolde olacağını da duyurdu. Etkinlikte Black Widow’un yeni görüntüleri paylaşıldı ancak video henüz internet üzerinden erişilebilir değil. Öte yandan Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinin yeni fragmanı YouTube üzerinden izlenebiliyor:

Marvel dışında etkinlikte yeni fragmanları paylaşılan film ve diziler şu şekilde:

Bu yıl sonbaharda 7. ve son sezonu yayımlanacak olan Arrow dizisinin bugüne kadar geçen bölümleriyle ilgili bir video paylaşıldı.

Black Lighting 3. sezon fragmanı:

Amazon’un yeni dizisi Carnival Row’un dünyasını anlatan iki video da etkinlikte seyircilere sunuldu:

Netflix, The Dark Crystal dizisinin fragmanını Mayıs’ta yayımlamıştı. Etkinlikte dizinin nasıl çekildiğine dair kamera arkası görüntüleri paylaşıldı.

SyFy kanalında üç sezon gösterildikten sonra iptal edilen The Expanse dizisi Amazon tarafından satın alındı ve dördüncü sezonun fragmanı Comic-Con’da yayımlandı.

DC’nin The Flash disizi de 6. sezonuyla geri dönüyor.

Bir diğer DC dizisi ise Harley Quinn karakteri için hazırlanan animasyon serisi olacak. Dizide Harley Quinn karakterini The Big Bang Theory’de Penny rolünü oynayan Kaley Cuoco seslendirecek.

https://www.youtube.com/watch?v=XhSj3PvDTfo

HBO’nun yeni dizisi “His Dark Materials” seyircileri alternatif bir fantezi dünyasına davet ediyor.

YouTube Red’in ışınlanma özelliği olan genç bir kadını konu alan dizisi Impulse’ın ikinci sezon fragmanı da etkinlikte gösterildi.

Amazon’un Man in The High Castle dizisinin son sezonu 15 Kasım’da gösterime girecek.

Star Trek (Uzay Yolu) dizisinin baş rollerinden Captain Picard’ın yıldız filosundan ayrıldıktan 20 yıl sonra nasıl bir yaşam sürdüğünü anlatan Picard adlı dizinin yeni fragmanı da Comic-Con’da gösterildi.

CBS’in bir diğer Uzay Yolu dizisi “Star Trek: Short Treks” altı bölümden oluşan bir mini dizi ve her bir bölümde farklı bir hikaye anlatılacak.

2014 yapımı aynı isimli filmden yola çıkan Snowpiercer adlı dizi, bir trende yaşayan son insanların kurduğu sınıf tabanlı toplumu konu alıyor.

Warner Bros’un Super Girl dizisinin beşinci sezonu 6 Ekim’de gösterime girecek.

1 Kasım’da sinemalara gelecek Terminator: Dark Fate filminin yeni bir fragmanı yayımlanmasa da filmden birçok kamera arkası görüntüsü görebildiğimiz bir video etkinlikte gösterildi.

Önümüzdeki yıl 26 Haziran’da Tom Cruise, Top Gun’ın devam filmiyle yine savaş uçağı kokpitinde karşımıza çıkacak. Ancak Cruise bu kez bir uçuş eğitmeni rolünde.

The Walking Dead’in üç adet filminin yapılacağını geçtiğimiz yıl öğrenmiştik. Bu filmlerden ilkine dair çok kısa bir görüntü yayımlandı. Filmin adı ya da gösterim tarihi henüz belli değil.

HBO’nun yeni dizisi Watchmen klasik grafik romanın hikayesini takip ediyor. Yeni fragmanda da klasik hikayeden birçok bölüm görmek mümkün.

https://youtu.be/1yKq1PRvPJQ

Westworld’ün üçüncü sezonuna dair en son fragman Comic-Con’da yayımlandı. üçüncü sezon 2020’de gösterilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=64CYajemh6E

Son olarak, Netflix’in dizileştirdiği roman ve bilgisayar oyunu hikayesi The Witcher’ın ilk fragmanı da etkinlikte hayranları ile buluştu.

Kaynak: The Verge

Hafta sonu düzenlenen San Diego: Comic-Con etkinliği, birçok büyük şirketin yeni bilim kurgu ve fantezi eserlerinin fragmanına ve tanıtım videolarına sahne oldu. Bunlardan bazıları şu şekilde:Yorumunuz: