Yüzyıllık Yalnızlık romanı Netflix dizisi oluyor

Netflix, Gabriel García Márquez’in tüm dünyada 50 milyondan fazla satan klasik romanı Yüzyıllık Yalnızlık’ı İspanyolca bir dizi haline getirecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix, Gabriel García Márquez’in klasik romanı Yüzyıllık Yalnızlık’ı İspanyolca bir dizi haline getirecek. 1967’de ilk kez yayımlanan roman toplamda 50 milyonun üzerinde satmıştı. Netflix romanın haklarını García Márquez’in oğulları Rodrigo Garcia ve Gonzalo García Barcha’dan satın aldı. İki kardeş dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek.

Büyülü gerçekçiliği derinlemesine işleyen kitap, Kolombiya’da Macondo adlı hayali bir kasabanın kurucusu Jose Arcadio Buendia’yı ve Buendia ailesinin birden fazla neslini içeren bir hikayeyi anlatıyor. Bu diziyle birlikte 2014’te hayatındı kaybeden García Márquez’in bir eseri ilk kez ekranlara aktarılmış olacak. García Márquez eserinin sinemaya aktarılmasını istemiyordu.

“Günümüzün şartları babamın endişelerini ortadan kaldırıyor”

Rodrigo Garcia “Onlarca yıl boyunca babamız ‘Cien Años de Soledad‘ın film haklarını satma konusunda isteksizdi. Çünkü filmin süre kısıtlaması içinde ya da başka bir dilde hazırlanmasının eserin hakkını veremeyeceğini düşünüyordu. Ancak şimdi televizyon dizilerinin altın çağında, yetenekli yazarlar ve yönetmenler, kaliteli sinematik içerik ve yabancı dilde yayınlanan eserlerin dünya çapında kabul görmesi ile birlikte bu uyarlamayı, Netflix’in sunduğu küresel izlenme imkanına dönüştürmek için daha iyi bir zaman olamazdı. Netflix’i ve film yapımcılarını bu alanda destekleyeceğimiz için heyecanlıyız ve son ürünü görmek için hevesliyiz.” şeklinde konuştu.

Netflix İspanyolca Orijinal Eserlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Francisco Ramos, “Yüzyıllık Yalnızlık gibi, Latin Amerika’dan çıkmış, zaman sınırlarını aşan ikonik bir hikayenin ilk ekran uyarlamasını dünyayla paylaşma konusunda bize güvenildiği için çok gurur duyduk. Üyelerimizin İspanyolca film ve dizileri izlemeyi sevdiğini biliyoruz. Bu eser bizim platformumuz için mükemmel bir uyuma sahip olacak.” dedi.

Kaynak: Deadline

Netflix, Gabriel García Márquez’in klasik romanı Yüzyıllık Yalnızlık’ı İspanyolca bir dizi haline getirecek. 1967’de ilk kez yayımlanan roman toplamda 50 milyonun üzerinde satmıştı. Netflix romanın haklarını García Márquez’in oğulları Rodrigo Garcia ve Gonzalo García Barcha’dan satın aldı. İki kardeş dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek. García Márquez aslında filmin sinemaya aktarılmasına karşıydı çünkü başka bir dilde ve film süresi içinde hikayenin olduğu gibi aktarılamayacağından endişe ediyordu. Ama eserin dizi haline getirilmesi ve İspanyolca olarak çekilecek olması Marquez’in endişelerini ortadan kaldırıyor.2 yanıt

  1. İsmail Gültekin avatarı
    İsmail Gültekin

    Büyülü Gerçekçilik, kendisiyle ilgileneni yüz yıllık yalnızlığa terk ediyor. Büyülü olduğundan mı nedir? 50 milyonun hikayesini tek tek dinleyebilseydim, seyredebilseydim. Çok uğursuz birisi Gabriel Garcia Marquiez. Çok uğursuz bir roman 100 yıllık yalnızlık. Allah düşmanıma vermesin. Sevgiyle kalın. 08.03.2019

  2. birgaripyolcuyum avatarı
    birgaripyolcuyum

    Dizi cikmadi hala kitabi yeni aldim cok hosuma gitti umarim en kisa zamanda dizi cikar

Yorumunuz: