Hayvan Çiftliği Netflix’e geliyor

Netflix, George Orwell'ın romanı Hayvan Çiftliği'nin Andy Serkis tarafından yönetilecek yeni filmini de bünyesine kattı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yakın zamanda Andy Serkis tarafından yönetilen Mowgli’yi Warner Bros’tan satın alan Netflix, George Orwell’ın romanı Hayvan Çiftliği’nin Serkis tarafından yönetilecek yeni filmini de bünyesine kattı.

Proje Serkis tarafından yönetilecek ve yapımcılığını Londra merkezli hareket yakalama (motion capture) teknolojisi stüdyosu The Imaginarium üstlenecek. Bu stüdyonun sahipleri arasında Andy Serkis’in yanı sıra Jonathan Cavendish de bulunuyor. Projede Matt Reeves’in stüdyosu 6th & Idaho da yapımcılık görevini üstlenecek. Reeves, Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti ve Maymunlar Cehennemi: Savaş filmlerini yönetmiş, bu filmlerde Andy Serkis hareket yakalama yöntemi ile oyuncu olarak yer almıştı. Yapımcılar arasında Reeves, Serkis ve Cavendish’in yanı sıra Rafi Crohn ve Adam Kassan da yer alacak. Senaristlerin kim olacağı henüz açıklanmadı.

Ocak ayında 6th & Idaho, Netflix ile bir anlaşma imzalamıştı. Buna göre Reeves’in 6th & Idaho altında yapımcılığını ya da yönetmenliğini üstlendiği tüm filmlere Netflix’in öncelikli olarak göz atma hakkı bulunuyor.

Diğer projeler araya girdi

2012’de Andy Serkis Hayvan Çiftliği’nin hareket yakalama tabanlı bir yeniden anlatımını çekmeyi planladığını açıklamıştı. O dönem The Imaginarium bünyesinde çekilmesi planlanan filmin hakları stüdyo tarafından satın alınmıştı. Hayvan Çiftliği, 1945’te Rusya Devrimine giden olayları alegorik bir biçimde anlatıyor. Serkis’in de filmde bir rol alması planlanıyordu.

Ancak o günden bu yana çok şey değişti. Serkis yukarıda bahsedilen Maymunlar Cehennemi filmlerinde rol aldı ve Reeves ile bir araya geldi. 2014’te Serkis, Rudyard Kipling’in Orman Kitabı adlı eserinin sinema yorumunu yönetmek için Warner Bros ile anlaştı. Tüm bunlar Hayvan Çiftliği’ni arka plana attı. Mowgli’nin de geçtiğimiz haftaya kadar Ekim’de yayınlanması planlanıyordu ancak Netflix şu anda yayın tarihini 2019 olarak değiştirdi.

Kaynak: Hollywood Reporter

Yakın zamanda Andy Serkis tarafından yönetilen Mowgli'yi Warner Bros'tan satın alan Netflix, George Orwell'ın romanı Hayvan Çiftliği'nin Serkis tarafından yönetilecek yeni filmini de bünyesine kattı. Projenin yapımcılığını Londra merkezli hareket yakalama (motion capture) teknolojisi stüdyosu The Imaginarium üstlenecek. Projede Matt Reeves'in stüdyosu 6th & Idaho da yapımcılık görevini üstlenecek. Senaristlerin kim olacağı henüz açıklanmadı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği