Pokemon Go’ya 80 yeni Pokemon geliyor

Piyasaya çıktığında sadece birinci nesilden 151 Pokemon'la kullanıma sunulan Pokemon Go, ikinci nesilden 80 Pokemon'u bu hafta oyuna ekliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yazın fenomeni Pokemon Go aylarca listelerin zirvesinden inmemiş, hem indirilme hem de gelir rekorlarını altüst etmişti. Daha sonra ilgiyi yavaş yavaş kaybeden uygulama, Cadılar Bayramı, yeni yıl ve Sevgililer Günü için çeşitli etkinlikler düzenleyerek güncelliğini korumaya çalışmıştı. Piyasaya çıktığında sadece orijinal 151 Pokemon’la (birinci nesil) kullanıma sunulan uygulama daha sonra ikinci nesilden 8 adet bebek Pokemon’u da oyuna dahil etmişti. Şimdi ise Pokemon Go en büyük genişleme hamlesine hazırlanıyor. İkinci nesilden 80 yeni Pokemon bu haftanın sonuna doğru oyuna eklenecek.

Birinci nesil Pokemon’lar, hikayenin başladığı Kanto bölgesinde bulunurken, ikinci nesil Pokemon’lar, Pokemon dünyasının Johto bölgesinde yer alıyor. Yeni Pokemon’lardan bazıları, birinci nesil Pokemon’ların önceki ya da sonraki versiyonları. Ayrıca pek çok yeni Pokemon da ikinci nesille birlikte tanıtılıyor.

Güncellemenin bu hafta içinde gerçekleşeceği söylenirken tam olarak bir tarih verilmedi. Öte yandan oyunun geliştiricisi Niantic, yeni Pokemon’ları yakalamak isteyen kullanıcılar için, Pokemon kapasitesini artırma ücretini yarıya indirdi.

Pokemon savaşları ve değiş tokuş

Pokemon Go piyasaya sürüldüğünde pek çok oyuncu, Pokemon’ları arkadaşlarıyla savaştıramadığı için hayal kırıklığına uğramıştı. Ayrıca Nintendo’nun hazırladığı Pokemon oyunlarında bulunan değiş tokuş özelliği de Pokemon Go’da bulunması beklenen bir başka özellikti. Bu özelliklerin eksikliğini hisseden kullanıcılar artık rahat bir nefes alabilir. Niantic’in kurucularından John Hanke‘nin yaptığı açıklamaya göre bu özellikler yakında oyuna eklenecek.

Oyun piyasaya sürüldüğünde, yeni gelen oyuncuların zorlanmasını engellemek için tüm özellikleri kullanıma sunmadıklarını belirten Hanke bu özelliklerin daha erken eklenmesini planladıklarını belirtti. Oyunun ilk dönemdeki popülaritesini tahmin edemediklerini belirten Hanke, bu sebeple yaşanan sunucu problemlerinin, diğer özelliklerin eklenmesini geciktirdiğini ifade etti.

Kaynak: Time, Gamespot

Geçtiğimiz yazın fenomeni Pokemon Go aylarca listelerin zirvesinden inmemiş, hem indirilme hem de gelir rekorlarını altüst etmişti. Daha sonra ilgiyi yavaş yavaş kaybeden uygulama, Cadılar Bayramı, yeni yıl ve Sevgililer Günü için çeşitli etkinlikler düzenleyerek güncelliğini korumaya çalışmıştı. Piyasaya çıktığında sadece orijinal 151 Pokemon'la (birinci nesil) kullanıma sunulan uygulama daha sonra ikinci nesilden 8 adet bebek Pokemon'u da oyuna dahil etmişti. Şimdi ise Pokemon Go en büyük genişleme hamlesine hazırlanıyor. İkinci nesilden 80 yeni Pokemon bu haftanın sonuna doğru oyuna eklenecek. Ayrıca oyunun üreticisi Niantic'in kurucularından John Hanke, oyuncular arası Pokemon savaşları ve Pokemon değiş tokuşu gibi özelliklerin de yakında oyuna ekleneceğini müjdeledi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği