Öpücüğe doyamayanlara özel çözüm

Londra Şehir Üniversitesinde geliştirilen Kissenger adlı ürün, akıllı telefona bağlanarak, kullanıcıların birbirine fiziksel öpücükler göndermesini sağlıyor

Haber Özeti

Tam Sürüm

Günümüzde diğer insanlarla iletişim için kullandığımız metal ve plastik cihazlar, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz insan temasını sağlamak için yetersiz kalabiliyor. Ara sıra, bu eksikliği gidermek için bazı teknolojik cihazlar üretiliyor. Bu cihazların en yenisi ‘Kissenger’, telefonun diğer ucundaki kişiye öpücüklerinizi ileten bir ‘öpücük göndericisi’.

Pistonlar ve silikonla yapay öpücük

Cihaz önünde silikon bulunan büyük bir telefon eklentisi gibi duruyor. Kullanıcı bu silikon bölgeyi öptüğünde uygulama, dudakların uyguladığı basıncı kaydediyor. Karşıdaki kişi kendi cihazını dudaklarına ya da yanağına dayadığında silikon bölüm gönderilen öpücüğü hissedebilmesine yardımcı oluyor.

Silikon bölümün altındaki pistonlar vasıtasıyla öpücüğü yeniden yaratmaya çalıştığı düşünüldüğünde, karşıdaki kişinin öpücüğü ne kadar gerçekçi hissedeceği bir soru işareti. Belki de sadece yanağa kondurulmuş minik bir buse gibi hissettirebilir.

Kissenger şimdilik prototip aşamasında ve sadece iOS cihazları destekliyor gibi görünüyor. Akıllı telefonla, kulaklık girişi aracılığıyla iletişim kurduğu için iPhone 7 kullanıcıları bu cihazdan mahrum kalacak.

İlk Kissenger bu değil

Londra Şehir Üniversitesi Yaratıcı Mühendislik Laboratuvarı’nda geliştirilen cihaz aslında ilk Kissenger değil. Ürün ‘dünyanın ilk mobil öpücük göndericisi’ olarak tanıtılsa da daha önce aynı isimde bir başka ürün, silikondan yapılmış dudaklar ve bunları hareket ettirmek için motorlar kullanıyordu.

Ancak önceki ürün hiç üretilmemiş de olabilir. Singapur Ulusal Üniversitesi araştırma laboratuvarında geliştirilen ilk Kissenger’ın sitesinde cihaza dair bilgiler bulunuyor ancak nasıl sipariş edilebileceği konusunda herhangi bir bilgi yer almıyor.

Kaynak: Mashable

Günümüzde diğer insanlarla iletişim için kullandığımız metal ve plastik cihazlar, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz insan temasını sağlamak için yetersiz kalabiliyor. Arada bir bu eksikliği gidermek için bazı teknolojik cihazlar üretiliyor. Bu cihazların en yenisi 'Kissenger', telefonun diğer ucundaki kişiye öpücüklerinizi ileten bir 'öpücük göndericisi'. Akıllı telefona bağlanan cihazın silikon kısmı öpüldüğünde basıncı kaydedip, karşıdaki kişiye aynı şekilde fiziksel bir öpücük iletebiliyor. Silikon bölümün altındaki pistonlar orijinal öpücüğün hissini yaratmaya çalışıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği