Nvidia kripto paralar için özel grafik kartı üretecek

Asus'un web sitesinde görülen Nvidia ve AMD tabanlı kripto para madenciliği kartları, sıradan ekran kartlarına göre daha yüksek performans vaat ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Borsanın en hızlı yükselen şirketi Nvidia, kripto para madenciliği için özel olarak geliştirilmiş ekran kartları üretecek. Asus’un web sitesinde görülen Nvidia ve AMD tabanlı kripto para madenciliği kartları, sıradan ekran kartlarına göre daha yüksek performans vaat ediyor.

Sitedeki ürün tanıtımlarında: “Asus Mining P106 modeli yüksek etkinliğe sahip bileşenleri ile dijital para madenciliği için tasarlanmıştır. Asus Mining P106, aynı segmentte bulunan ve madencilik için geliştirilmemiş ekran kartlarına göre yüzde 36 daha fazla megahash oranı sunmaktadır. Yeni kart ayrıca 7/24 çalışmaya imkan vermek için çok daha dayanıklı bir şekilde üretilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Sitedeki bilgilere göre Asus Mining P106 Nvidia’nın çiplerini kullanıyor.

Nvidia, AMD ya da Asus konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. Bu kartların ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

Talepler hızla arttı

Dijital para birimlerinde bu yıl yaşanan önemli yükseliş, Nvidia ve AMD’nin ekran kartlarına olan talebi de artırdı. Kripto para madencileri, her iki şirketin ekran kartlarını da yeni kripto paralar ‘üretmek’ için kullanıyor.

Nvidia’nın sadece bu amaç için tasarlanmış kartlar üretmesinin sebebi, şirketin bilgisayar oyuncularının taleplerini de karşılayabilmek istemesi olabilir. Şu anda piyasada üst düzey ikinci el ekran kartları, birkaç ay önce satılan sıfır ekran kartlarından bile daha değerli konumda. Çoğu satıcının elindeki ekran kartları tükendiği için kripto para madencileri ikinci el kartlara yöneliyor.

Dijital paraların önlenemez yükselişi

Ethereum, yılın başından bu yana 27 kat değer kazanırken, Bitcoin’in değeri de 1,4 katına çıktı. AMD Haziran ayının başında CNBC ‘ye yaptığı açıklamada kripto para madenciliği pazarının ekran kartlarına olan talebi artırdığını söylemişti.

Nvidia’nın hisseleri son 12 ayda yüzde 236 artış gösterdi. Bu performans S&P 500 şirketleri arasında Nvidia’nın ilk sıraya yerleşmesini sağladı.

Kaynak: CNBC

Nvidia, kripto para madenciliği için özel olarak geliştirilmiş ekran kartları üretecek. Asus'un web sitesinde görülen Nvidia ve AMD tabanlı kripto para madenciliği kartları, sıradan ekran kartlarına göre daha yüksek performans vaat ediyor. Sitedeki ürün tanıtımlarında: "Asus Mining P106 modeli yüksek etkinliğe sahip bileşenleri ile dijital para madenciliği için tasarlanmıştır. Asus Mining P106, aynı segmentte bulunan ve madencilik için geliştirilmemiş ekran kartlarına göre yüzde 36 daha fazla megahash oranı sunmaktadır. Yeni kart ayrıca 7/24 çalışmaya imkan vermek için çok daha dayanıklı bir şekilde üretilmiştir." ifadelerine yer verildi

1 Yorum

  • Piyasanın bu iki önemli şirketinin böyle bir karar alması boşuna değil. Fiziki paralara ve Dolar’a elveda zamanı?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği