Bitcoin rekora doymuyor

Son dönemde sürekli olarak yükselişiyle adından söz ettiren dijital para birimi Bitcoin, yüzde 7,2 yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son dönemde sürekli olarak yükselişiyle adından söz ettiren dijital para birimi Bitcoin, yüzde 7,2 (yaklaşık 95 Dolar) yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve pazartesi günü bin 456 Dolar‘dan işlem gördü. 11 seansta 10 kez yükseliş gösteren Bitcoin’in rekor kırması çok da şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz hafta boyunca da para birimi sürekli artış göstermişti.

Mart ayında, SEC iki Bitcoin borsa yatırım fonunun planlarını reddetmişti. SEC gerekçe olarak Bitcoin’in bir ülke tarafından sahteciliğe karşı korunmamasını göstermişti. Bitcoin bu sebeple Borsa Yasası’nın 6. bölümüne uymuyor. Ancak SEC tarafından yapılan yeni açıklama, kararın tekrar gözden geçirilmesi yönünde.

Dalgalanmayı atlattı

Bitcoin 2017’ye çok hızlı bir giriş yaparak ilk haftada yüzde 20 değer kazanmıştı. Daha sonra Çin’in müdahalesinin yarattığı endişe sebebiyle para birimi yüzde 35 değer kaybetti. O tarihten itibaren sürekli değer kazanan Bitcoin, yüzde 80 büyümeyle rekora ulaştı.

Bitcoin’le ilgili tüm haberler endişe verici değil. Nisan’ın başında Japonya’dan yapılan bir açıklamayla Bitcoin yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul edildi. Daha sonraki günlerde Rusya da Bitcoin’i ve diğer kripto paraları 2018’den itibaren kabul edebileceğini duyurdu.

Bitcoin 2010 yılından bu yana, 2014 hariç, her yıl rekor kırarak ilerledi. Para birimi bu yıl da şimdiye kadar yüzde 44 değer kazandı.

Kaynak: Business Insider

Son dönemde sürekli olarak yükselişiyle adından söz ettiren dijital para birimi Bitcoin, yüzde 7,2 (yaklaşık 95 Dolar) yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve pazartesi günü bin 456 Dolar‘dan işlem gördü. 11 seansta 10 kez yükseliş gösteren Bitcoin’in rekor kırması çok da şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz hafta boyunca da para birimi sürekli artış göstermişti.5 yanıt

  1. Yavuz Yılmaz avatarı
    Yavuz Yılmaz

    Amirim, Ethereum’a dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama 2 ayda10 dolar civarından 80 dolar civarına yükseldi. Bitcoin’in tahtına bir varis görünüyor sanırım.

Yorumunuz: